Blog BazaTelefonów.pl
 

Akumulator Centra i Exide bezpośrednio z komórki

Aplikacje 2012-01-17 07:25

Wyszukiwanie i dobór akumulatora jeszcze nigdy nie było tak łatwe. EXIDE Technologies wprowadza innowacyjne rozwiązanie dla klientów ostatecznych oraz sklepów i warsztatów. Teraz doboru właściwego akumulatora do auta można dokonać za pomocą telefonu komórkowego.

EXIDE Technologies udostępnia możliwość doboru właściwego akumulatora w różnych formach: drukowanego katalogu, katalogu internetowego, czy DVD TecDoc. Firma wprowadziła właśnie specjalną aplikację na telefony komórkowe typu smartphone, która bezpośrednio pozwala dobrać właściwy akumulator do danego modelu samochodu. Aplikacja jest obecnie dostępna w wersji na IPhone’a. W niedalekiej przyszłości zostanie udostępniona również wersja na telefony działające w systemie Android.

Bezpłatna, dostępna w App Store aplikacja Exide Battery selector jest spójna z bazą danych TecDoc (z której raz na kwartał aktualizowane są dane) i zapewnia dostęp do katalogu z dowolnego miejsca. Aplikacja jest przygotowana w polskiej wersji językowej zarówno dla marki CENTRA, jak i EXIDE. Zawiera rekomendacje zastosowań dla samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów.

„Podczas tworzenia aplikacji Battery selector na IPhone’a naszym celem była maksymalizacja jej użyteczności. Stąd przyjazny, intuicyjny interfejs, kilka wersji językowych, w tym polska. Panel startowy aktywuje od razu odpowiednią wersję językową oraz marki, które oferowane są przez EXIDE w danym kraju. Istnieje także możliwość zmiany ustawień, jeżeli użytkownik uzna, że ma taką potrzebę” – wyjaśnia Jarosław Nadstazik, marketing manager Exide Technologies S.A.

Właściwy akumulator można wyszukiwać według wielu kryteriów: według marki i modelu auta, a także po numerze rejestracyjnym danego pojazdu. W tej drugiej opcji wystarczy po prostu wpisać numer z tablicy rejestracyjnej samochodu – system automatycznie rozpozna markę i model pojazdu, a następnie wskaże rekomendowany dla auta typ akumulatora. „Niestety na tę ciekawą funkcję, która jest już dostępna dla klientów z większości krajów UE, polscy kierowcy będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Polska nie jest jeszcze gotowa, aby udostępnić centralną, rzetelną i na bieżąco aktualizowaną bazę danych zarejestrowanych pojazdów” – mówi Jarosław Nadstazik.

Exide Technologies w najbliższym czasie będzie stawiał na rozwój rozwiązań mobilnych dla klientów bezpośrednich i ostatecznych, dotyczących wszystkich obszarów użytkowania akumulatorów.

Źródło: Centra

Wojtek Konopa, wyświetlono 4457 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum