Blog BazaTelefonów.pl
 

Apple prezentuje nową aplikację iTunes U dla iPada, iPhone'a i iPoda touch

Aplikacje 2012-01-25 11:56

Firma Apple zaprezentowała nową aplikację iTunes U, oferującą nauczycielom i uczniom wszystkie niezbędne materiały edukacyjne bezpośrednio na ich iPadach, iPodach czy telefonach iPhone. Aplikacja iTunes U pozwala nauczycielom tworzyć i zarządzać kursami edukacyjnymi, w tym tak kluczowymi elementami jak lektury, zadania, bibliografia, quizy i syllabusy oraz udostępniać je użytkownikom iOS na całym świecie.

Aplikacja iTunes U umożliwia dostęp do największego na świecie katalogu z darmowymi treściami edukacyjnymi, przygotowanymi przez czołowe uniwersytety, takie jak Cambridge, Duke, Harvard, Oxford, czy Stanford. Począwszy od dzisiaj kompletne kursy przez iTunes U mogą oferować teraz także szkoły podstawowe. iTunes U już stało się popularnym źródłem materiałów edukacyjnych dla studentów - do tej pory odnotowano ponad 700 milionów pobrań.

"Nowa aplikacja iTunes U oferuje studentom z całego świata dostęp do kursów najbardziej prestiżowych uniwersytetów," powiedział Eddy Cue, starszy wiceprezes ds usług i oprogramowania internetowego w Apple. "Nigdy wcześniej dydaktycy nie mogli oferować swoich kompletnych kursów w tak innowacyjny sposób, pozwalając wszystkim zainteresowanym uczyć się z każdego miejsca na świecie, a nie tylko z sali wykładowej."

Przed pojawieniem się iTunes U jedynie studenci zgromadzeni w określonym czasie w salach wykładowych mieli dostęp do treści edukacyjnych czołowych uniwersytetów. Dzięki aplikacji iTunes U dla iPada, iPhone'a i iPoda touch te bariery przestały istnieć. Studenci uzyskują łatwy dostęp do kompletnych kursów i mogą korzystać z nowych książek, a także robić notatki w iBooks i łatwo je przeglądać. Oprócz czytania książek, przeglądania prezentacji, lektur i list z zadaniami studenci mogą także otrzymywać powiadomienia push, dzięki czemu zawsze będą posiadać najnowsze informacje.* Darmowa aplikacja iTunes U jest dostępna do pobrania w App Store.

*Niektóre treści mogą być dostępne tylko na iPadzie.

Źródło: Apple

Wojtek Konopa, wyświetlono 3858 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum