Blog BazaTelefonów.pl
 

Nikon wybiera mapę NAVTEQ do nowej serii aparatów cyfrowych COOLPIX AW

Fotografia, GPS 2012-02-02 11:46

Firma NAVTEQ, największy na świecie dostawca map, informacji o ruchu drogowym oraz danych lokalizacyjnych, umożliwiających korzystanie na całym świecie z usług nawigacyjnych i lokalizacyjnych oraz z reklamy mobilnej, dostarcza mapę i treści lokalizacyjne NAVTEQ® do serii niewielkich aparatów cyfrowych COOLPIX AW firmy Nikon.

Aparaty te są pierwszymi urządzeniami z serii COOLPIX przeznaczonymi do użytku na zewnątrz. AW100 to pierwszy niewielki aparat cyfrowy firmy Nikon, który jest odporny na działanie wody, na wstrząsy i na niskie temperatury. Urządzenie jest ponadto wyposażone w szereg nowych funkcji, w tym w obsługę systemu GPS, elektroniczny kompas oraz wyświetlacz map.

Wyjątkową cechą aparatu AW100 jest zapewnianie użytkownikom możliwości oglądania ich dokładnej lokalizacji na wyświetlaczu map, który jest wbudowywany w te urządzenia fabrycznie. Obydwa urządzenia są wyposażone we wbudowaną funkcję GPS (Global Positioning System), która pozwala uzupełniać oznakowane geograficznie zdjęcia o dane na temat interesujących miejsc (Point of Interest ? POI) dostarczone wraz z mapą NAVTEQ. Mapa NAVTEQ zawiera obecnie miliony takich punktów należących do ponad 50 kategorii, takich jak restauracje, atrakcje turystyczne, sklepy, hotele i wiele innych. Dzięki milionom lokalizacji uwzględnionych na mapie NAVTEQ aparat AW100 może rozpoznawać lokalizację użytkownika i wyświetlać ją, podając długość i szerokość geograficzną albo nazwę miejsca. Dzięki wbudowaniu w aparat AW100 map i treści lokalizacyjnych użytkownicy mogą teraz bez problemu porządkować swoje zdjęcia geograficznie, co pozwala im określić dokładną lokalizację miejsca, w którym zrobiono zdjęcie, oraz datę i godzinę jego wykonania.

„Coraz więcej użytkowników indywidualnych stara się opisywać swoje codzienne działania poprzez dołączenie do nich informacji o ich lokalizacji. W tej sytuacji globalny zasięg naszej mapy pozwoli użytkownikom sprzętu firmy Nikon uzupełniać robione zdjęcia o dane lokalizacyjne” ? powiedział Kirk Mitchell, wiceprezes ds. sprzedaży w regionie Dalekiego Wschodu.

Firma NAVTEQ gromadzi każdego roku dane z milionów kilometrów tras, rejestrując i weryfikując sytuację w sieci dróg oraz szeroką gamę treści lokalizacyjnych dotyczących otaczającego nas świata. Rozmieszczone na całym świecie zespoły analityków danych geograficznych dysponują wiedzą na temat danego regionu niezbędną do zapewnienia wyjątkowej dokładności map NAVTEQ obejmujących 91 krajów. Sieć dróg i informacje o niej nieustannie się zmieniają, tak więc obecność na miejscu jest niezbędna do wykrywania i weryfikacji zmian ? obydwa te czynniki mają kluczowe znaczenie dla dostarczania wysokiej jakości danych do map przeznaczonych do tego typu nowych i innowacyjnych zastosowań.

Aparat AW100 jest już dostępny w sprzedaży na całym świecie (z wyjątkiem Chin i Korei Południowej).

Nikon i COOLPIX są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Nikon Corporation.

Źródło: Navteq

Wojtek Konopa, wyświetlono 3619 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum