Blog BazaTelefonów.pl
 

Polska wśród liderów wzrostu transmisji danych

Operatorzy 2012-02-02 13:55

T-Mobile w Polsce może pochwalić się jednym z najwyższych wzrostów ilości przetransmitowanych danych spośród wszystkich sieci mobilnych Grupy Deutsche Telekom.

Porównując wyniki z października 2011 z ilością przesłanych danych w analogicznym okresie 2010 roku, klienci sieci T-Mobile przesłali w sieci 3G o 118% więcej danych. To trzeci najwyższy wzrost po Chorwacji i Słowacji. W samym tylko październiku w całej sieci zostało przesłanych 858TB danych co stanowi drugi po rynku niemieckim wynik w Grupie Deutsche Telekom.

Tak znaczące wzrosty wynikają, m.in., z faktu, że klienci coraz częściej wybierają smartfony i tablety i korzystają z mobilnego dostępu do Internetu, poczty elektronicznej i bardzo wielu aplikacji wykorzystujących transmisję danych. Do końca 2012 roku, telefony typu smartfon mogą stanowić nawet 70% sprzedawanych aparatów w sieci T-Mobile w Polsce.

Do popularności mobilnego Internetu przyczynia się także stale rosnąca pod względem zasięgu, przepustowości i oferowanych prędkości infrastruktura telekomunikacyjna.

Obecne inwestycje to nie tylko uzupełnianie dotychczasowej infrastruktury, ale również wymiana starszego sprzętu jak to miało miejsce na przełomie 2010 - 2011 roku, gdy wymianie i rekonfiguracji poddana został sieć 3G w całej aglomeracji warszawskiej, będącej największym w kraju odbiorcą usług mobilnego Internetu. Podobne prace zostały przeprowadzone także w aglomeracji trójmiejskiej, oraz częściowo w łódzkiej, wrocławskiej, Krakowie i Katowicach.

Ważnym elementem infrastruktury jest sieć światłowodowa. PTC w ciągu całego 2011 roku powiększyła swoją sieć światłowodową o ponad 2 500 km do ponad 8 000 km. Dzięki temu kolejne stacje bazowe podłączane są do dotychczasowej infrastruktury światłowodowej, co zapewnia możliwość dostarczania klientom najwyższej jakości usług szerokopasmowych, oraz gwarantuje niezbędną pojemność sieci transmisyjnej dla dynamicznie rosnącego ruchu mobilnego Internetu.

Źródło: T-Mobile

Wojtek Konopa, wyświetlono 3597 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum