Blog BazaTelefonów.pl
 

Kilka centymetrów śniegu potrafi zablokować Warszawę

GPS 2012-03-02 10:15

Prawie 40% więcej czasu spędzili w korkach warszawscy kierowcy po wtorkowych opadach śniegu – wynika z badania przeprowadzonego przez NaviExpert, dostawcę mobilnej nawigacji GPS.

We wtorek, 28 lutego w godzinach popołudniowych w Warszawie wystąpiły intensywne opady śniegu, które miały znaczący wpływ na prędkość z jaką poruszali się kierowcy wracający po pracy do domów. Wielu z nich spędziło w korkach więcej czasu niż zazwyczaj - potwierdzają to przeprowadzone przez NaviExpert badania. Średnia prędkość pojazdów przemieszczających się po stołecznych ulicach w godzinach popołudniowego szczytu – czyli od 16:00 do 18:00 - wynosiła 24,8 km/h. Dla porównania – w poniedziałek 27 lutego, gdy w ciągu dnia występowały jedynie delikatne i przelotne opady,  średnia prędkość na warszawskich drogach w analogicznych godzinach wynosiła 33,2 km/h.

– Wtorkowe opady śniegu spowodowały wzrost czasu jazdy kierowców o prawie 40 proc. Oznacza to, iż kierowca mający do przejechania przykładowo trasę o długości 18,5 km jechał ok. 45 min., podczas gdy normalnie pokonałby ją w ok. 33 min. – tłumaczy Andrzej Jaszkiewicz, prezes NaviExpert. I dodaje:- Zmieniające się warunki pogodowe mocno wpływają na sytuację na drogach, powodując korki i przestoje. Z tego właśnie powodu, warto korzystać z nawigacji NaviExpert – mobilnej aplikacji, która na bieżąco analizuje prędkości, z jakimi poruszają się pojazdy na drogach i omija te odcinki, na których ta prędkość jest niższa.

NaviExpert wykonał badanie w oparciu o dane przetwarzane w technologii Community Traffic online. Dane pochodzą od kilkuset tysięcy użytkowników nawigacji NaviExpert oraz z profesjonalnego monitoringu flot. Na potrzeby badania monitorowano średnie prędkości z jakimi poruszały się pojazdy na trasach prowadzących przez centrum Warszawy.

Źródło: NaviExpert

Wojtek Konopa, wyświetlono 3652 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum