Blog BazaTelefonów.pl
 

James Blake i Digitalism na Electronic Beats w Gdańsku

Operatorzy 2012-03-05 10:45

Najważniejszy debiutant minionego roku James Blake i klubowa sensacja Digitalism to kolejne gwiazdy Electronic Beats Festival, który odbędzie się 28 kwietnia w Centrum Stocznia Gdańska.

 

Już od 2009 roku szeptało się, że londyńczyk James Blake szykuje rewolucję. Inspirowany w równym stopniu Steviem Wonderem co Burialem, soulem co dubstepem, stanął na czele nowej rewolucji w miejskiej muzyce. Jego kruche, intymne kompozycje mają przebojowy potencjał, a jego wydany przed rokiem debiutancki album zatytułowany po prostu "James Blake" – w pełni zasłużył na czołowe pozycje w niemal wszystkich podsumowaniach roku. Zeszłoroczny, magiczny koncert Jamesa na Open'erze, wspólne nagrania z Bon Iver i deklaracje, że jego nowe utwory będą mocniejsze i bardziej taneczne – to wszystko sprawia, że możemy spodziewać się w Gdańsku wyjątkowego wydarzenia.

"Tak brzmiałby Daft Punk gdyby w składzie miał jeszcze perkusistę" – mówiło się o Digitalism tuż po premierze ich pierwszych singli i koncertów. Jens "Jence" Moelle i Ismail "Isi" Tüfekçi postanowili założyć zespół bazujący na dwójce didżejów, ale którego nie można pomylić z żadnym innym duetem na klubowej scenie. Grać jak prawdziwa kapela – to ich odwieczna dewiza, którą starali się wprowadzać nie tylko na żywo, ale i w studiu, przy okazji nagrywania płyt "Idealism" oraz "I Love You, Dude". Na pierwszej z nich zadzierali nosa brudnym, syntezatorowym brzmieniem, na drugiej – wydanej nie tak dawno, bo w maju 2011 roku – nieco złagodnieli, ale wciąż trudno przy ich kawałkach ustać w miejscu. Wie coś na ten temat Julian Casablancas z The Strokes, który gościnnie zaśpiewał w utworze duetu "Forrest Gump".

Obok wspomnianych gwiazd wystąpią również polscy artyści, którzy walczą o miejsce na festiwalu w konkursie „Zrób Głośniej na Electronic Beats!”. Konkurs otwarty jest dla wszystkich , bez względu na staż i dorobek. Warunki niezbędne to własny repertuar, poruszanie się w stylistyce bliskiej idei Electronic Beats (od tanecznej elektroniki po alternatywne, rockowe brzmienia) i osobowość sceniczna. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są tylko do 9 marca.

Źródło: T-Mobile

Wojtek Konopa, wyświetlono 3620 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum