Blog BazaTelefonów.pl
 

Panasonic zdobywcą nagrody „Produkt Roku 2011” w kategorii telefonii internetowej

Inne 2012-03-09 12:31

Firma Panasonic informuje, że inteligentny telefon stacjonarny SIP Panasonic KX-UT670 otrzymał od globalnej firmy medialnej TMC nagrodę Produkt roku 2011 w kategorii TELEFONIA INTERNETOWA.

„Nagroda Produkt roku 2011 w kategorii telefonii internetowej za model KX-UT670 to dla nas prawdziwy zaszczyt” — powiedział Ireneusz Smaga, Prezes firmy Panasonic w Polsce i Krajach Bałtyckich. „Jest to pierwszy telefon stacjonarny SIP marki Panasonic z otwartym systemem operacyjnym. KX-UT670 umożliwia wdrażanie elastycznych, niezawodnych i ekonomicznych rozwiązań zintegrowanych w komunikacji i działalności biznesowej”.

Telefon KX-UT670 jest wyposażony w duży, 7-calowy ekran dotykowy LCD, który zapewnia łatwy dostęp do funkcji telefonu i zainstalowanych aplikacji. Przy użyciu ekranu odtwarzającego wideo o wysokiej jakości (H.264/720p) oraz maksymalnie 16 zintegrowanych kamer sieciowych firmy Panasonic przeznaczonych do monitoringu menedżerowie z branży handlu detalicznego mogą dyskretnie monitorować swoje sklepy za pomocą telefonu zainstalowanego w gabinecie, a nawet w domu. Rozwiązanie to sprawdza się także w sektorze edukacyjnym — nauczyciele i dyrektorzy szkół mogą bezpiecznie monitorować sytuację w klasach, wyświetlając sygnał wideo z kamer sieciowych firmy Panasonic wyposażonych w funkcje PTZ (panoramowania, przechylania i przybliżania).

System operacyjny typu open source modelu KX-UT670 jest oparty na systemie Linux. Dzięki temu firmy mogą korzystać z różnych przydatnych w biznesie aplikacji lub opracowywać własne, zaspokajające ich indywidualne potrzeby biznesowe, telekomunikacyjne i z zakresu zarządzania obiektami. Użytkownicy w sektorze służby zdrowia mogą na przykład opracowywać aplikacje do przywoływania pielęgniarek. W hotelach można uprościć obsługę pokoi, umożliwiając gościom zamawianie posiłków na ekranie dotykowym. Można także tworzyć aplikacje do zarządzania budynkiem biurowym, umożliwiające zdalną regulację temperatury, odsłanianie i zasłanianie okien czy otwieranie drzwi.

„Z przyjemnością przyznaję firmie Panasonic nagrodę Produkt Roku. Zdaniem redaktorów czasopisma INTERNET TELEPHONY telefon SIP KX-UT670 wyróżnia się jakością i innowacyjnością, a ponadto umożliwia budowanie praktycznych rozwiązań” — powiedział Rich Tehrani, dyrektor naczelny TMC. „Pragnę pogratulować całemu zespołowi firmy Panasonic zaangażowania w rozwój technologii telekomunikacyjnych IP”.

Zdobywcy nagród Produkt Roku 2011 zostali przedstawieni w numerze styczniowo-lutowym magazynu INTERNET TELEPHONY (www.itmag.com) z tego roku.

Źródło: Panasonic

Wojtek Konopa, wyświetlono 3951 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum