Blog BazaTelefonów.pl
 

Usługa Samsung Smart TV oraz telefon Galaxy S II nagrodzone

Inne 2012-03-09 12:50

Samsung otrzymał dwie nagrody przyznane podczas Polskiego Kongresu Gospodarczego, który odbył się 6 marca br. W konkursie Kryształowych Anten Świata Mediów główną nagrodą w kategorii „Innowacyjne Rozwiązanie Technologiczne” nagrodzona została usługa Samsung Smart TV, a w konkursie Złota Antena Świata Telekomunikacji w kategorii Telefon Roku – rozwiązanie mobilne nagrodę zdobył smartfon Galaxy S II.

Kryształowa Antena Świata Mediów została przyznana firmie Samsung za innowacyjność usługi, która zmienia sposób korzystania z telewizorów, wykorzystując potencjał internetu oraz za rozwijanie nowych trendów.

W 2011 roku Samsung jako pierwszy producent wprowadził na polski rynek platformę Smart TV. Telewizory Samsung Smart TV są rozwinięciem koncepcji Internet@TV promowanej w Polsce już od 2009 roku. Rozwiązanie Smart TV daje możliwość korzystania z internetu za pośrednictwem telewizora, a także nieograniczony dostęp do wielu treści multimedialnych w każdej chwili. Wygodny sposób korzystania z zasobów umożliwiają aplikacje oraz wyszukiwarka dostępnych treści – Search All. Dodatkową funkcjonalnością Smart TV jest otwarta przeglądarka www, która pozwala nawet na konwencjonalne przeglądanie stron internetowych. Samsung konsekwentnie rozwija platformę Smart TV i jest w tej dziedzinie niekwestionowanym liderem. Już w kwietniu na polski rynek trafi najnowsza linia telewizorów wyposażonych w kamerę i mikrofony, dzięki którym można sterować telewizorem za pomocą głosu i gestu. Zastosowana technologia sprawia, że telewizor staje się jeszcze bardziej interaktywnym urządzeniem.

„Z dostępu do nowoczesnej platformy internetowej za pośrednictwem telewizora korzystają już dziesiątki tysięcy Polaków. Dzięki Samsung Smart TV nasi użytkownicy mają do dyspozycji blisko 30 000 bezpłatnych materiałów wideo, spośród których najchętniej wybierają polskie filmy i seriale. Co ważne, za rozwój i proces wdrażania lokalnych, jak i globalnych aplikacji, odpowiadają inżynierowie z warszawskiego Centrum Badań i Rozwoju Oprogramowania, które Samsung założył w 2000 roku.  Smart TV otwiera w Polsce ogromny potencjał rynkowy na tworzenie nowoczesnych usług dystrybucji multimedialnych treści” – powiedział Grzegorz Stanisz, Senior Product Manager Samsung Electronics Polska.

Nagrodzony Złotą Anteną GALAXY S II to najbardziej zaawansowany smartfon firmy Samsung, sprzedany na całym świecie już w ponad 20 milionach egzemplarzy. Wyróżnia go szybki, dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, innowacyjny wyświetlacz Super AMOLED Plus o przekątnej 4,3 cala, system operacyjny Android w wersji 2.3, udoskonalony interfejs użytkownika TouchWiz 4.0 oraz niezwykła smukłość (8,49mm).

Celem konkursu Złotych Aten Świata Telekomunikacji jest popularyzowanie postaci, które przyczyniły się do rozwoju rynku usług telekomunikacyjnych w Polsce, zwłaszcza w kontekście tworzenia ciekawych produktów i rozwiązań. Konkurs promuje również rozwój polskiej myśli technologicznej.

Źródło: Samsung

Wojtek Konopa, wyświetlono 4762 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum