Blog BazaTelefonów.pl
 

Użytkownicy 3 Italia będą mogli korzystać z szybkiego dostępu HSPA i LTE

Operatorzy, Technologie 2012-03-20 12:06

Czołowy włoski operator 3 Italia przedłużył umowę o transformację sieci z firmą Ericsson, aby lepiej zaspokajać rosnące wymagania ruchu danych w sieciach komórkowych. Ericsson przekształci i zmodernizuje istniejącą infrastrukturę 3G operatora 3 Italia, obejmującą szerokopasmowe sieci dostępowe, rdzeniowe i transportowe, przygotowując je do obsługi ruchu HSPA 42 Mb/s HSPA oraz 100 Mb/s LTE (czyli 4G).

Umowa ta umacnia pozycję Ericssona jako głównego dostawcy 3 Italia.

Po zakończeniu prac użytkownicy włoskiego operatora będą mieli do dyspozycji światowej klasy sieć komórkową, oferującą większą szybkość i przepustowość, lepszy zasięg i wydajność oraz udoskonalone usługi. Z końcem marca 2012 r. 3 Italia będzie pierwszym włoskim operatorem oferującym pobieranie z szybkością 42 Mb/s i transmisję z szybkością 5,76 Mb/s w sieci na terenie całego kraju. Sieć tego operatora będzie również przygotowana do komercyjnego uruchomienia obsługi standardu LTE 100 Mb/s, co nastąpi jeszcze w 2012 r. Przedłużenie prowadzonej obecnie współpracy serwisowej, która obejmuje świadczenie przez firmę Ericsson usług zarządzanych, pozwoli operatorowi zredukować koszty i zwiększyć wydajność operacyjną. Natomiast użytkownicy skorzystają na wprowadzeniu usług LTE obsługiwanych przez sieć EPC (Evolved Packet Core), które zapewnią transmisję 100 Mb/s.

Vincenzo Novari, dyrektor generalny 3 Italia, mówi:  „Dzięki trwałej i pomyślnej współpracy z firmą Ericsson pozostajemy liderem innowacyjności i rozwoju sieci na rynku włoskim. Teraz podejmujemy kolejny krok w celu zaspokojeniu popytu klientów indywidualnych i przedsiębiorstw na łączność i usługi komórkowe we Włoszech. Pod koniec marca udostępnimy usługi HSPA+ w całym kraju. Już w 2012 r. staną się dostępne również usługi LTE. Nasza sieć będzie jeszcze wydajniej obsługiwać ruch danych, gwarantując wyższą jakość i lepszą obsługę klientów”.

Nunzio Mirtillo, szef na kraje regionu Morza Śródziemnego w firmie Ericsson, mówi: „Cieszymy się z zaufania, jakim obdarza nas 3 Italia, powierzając firmie Ericsson rolę swojego najważniejszego partnera. Jesteśmy głęboko przekonani, że bardzo ważne jest wspieranie operatorów dążących do utrzymania konkurencyjności i mądrze inwestujących w modernizację sieci, aby zapewnić użytkownikom jak najlepszy zasięg, przepustowość i wydajność. Możliwość kontynuacji długoterminowej współpracy i służenia dalszą pomocą przy transformacji infrastruktury 3 Italia w szybką, szerokopasmową sieć komórkową z obsługą standardu LTE ma dla nas wielkie znaczenie, szczególnie w czasach, gdy tak istotna jest dynamika i innowacyjność”.

Umowa ta stanowi kolejny etap długoterminowej współpracy między firmami 3 Italia i Ericsson, Jej początki sięgają 2001 r., kiedy to 3 Italia wybrała firmę Ericsson jako głównego partnera w zakresie technologii rdzeniowych i dostępowych infrastruktury 3G. W 2005 włoski operator udzielił firmie Ericsson wyłączności jako partnerowi świadczącemu usługi zarządzane dla heterogenicznej sieci i infrastruktury teleinformacyjnej 3 Italia. W 2009 r. 3 Italia zawarła z firmą Ericsson kontrakt na transformację sieci, mający na celu zmodernizowanie infrastruktury WCDMA/HSPA i przedłużenie umowy dotyczącej usług zarządzanych.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 4023 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum