Blog BazaTelefonów.pl
 

T-Mobile wkracza na ekrany

Inne, Operatorzy 2012-03-20 15:09

12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty, największe wydarzenie filmowe w Polsce, odbędzie się we Wrocławiu w dniach 19-29 lipca 2012. W związku z wprowadzeniem - przez wieloletniego partnera festiwalu Polskiej Telefonii Cyfrowej - na polski rynek międzynarodowej marki T-Mobile od tegorocznej edycji festiwal będzie nosił nazwę T-Mobile Nowe Horyzonty.

 

PTC już po raz dziesiąty zaangażuje się w organizację festiwalu, umożliwiając realizację niezależnego programu, konsekwentnie prezentującego niekonwencjonalne kino autorskie, poszukujące nowego języka i świeżej formy. Długoletnia kooperacja firmy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty będzie miała swoją kontynuację. Strony pracują obecnie nad porozumieniem mówiącym o współpracy do 2016 roku.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie pokazanych około 440 filmów, w tym prawie 220 pełnometrażowych, z ponad 40 krajów. Tegoroczny festiwal upłynie pod znakiem kinematografii meksykańskiej. Zostanie pokazanych około 15 tytułów zrealizowanych w Meksyku w ostatnich latach. Program obejmie filmy reżyserów, których indywidualny styl ukształtował na świecie myślenie o współczesnym kinie meksykańskim. Stałym punktem programu będą również festiwalowe konkursy filmowe, wzbudzające największe emocje wśród twórców – m.in.: Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Konkurs Filmów o Sztuce, Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych oraz Konkurs Europejskich Filmów Krótkich. W programie festiwalu znajdą się ponadto stałe sekcje, wśród nich panorama, czyli dzieła mistrzów, odkrycia, filmy nagradzane na wielkich i małych  festiwalach oraz retrospektywy pięciu wybitnych twórców, którzy będą gościć na festiwalu - Dušana Makavejeva, Ulricha Seidla, Carlosa Reygadasa, Petera Tscherkassky’ego oraz Witolda Giersza. 

T-Mobile jest również sponsorem Studia Nowe Horyzonty - inicjatywy przeznaczonej dla młodych profesjonalistów z branży filmowej w Polsce, której celem jest dostarczenie młodym twórcom wiedzy, m.in., na temat promocji, marketingu filmowego, sprzedaży, pitchingu, networkingu oraz strategii festiwalowej. Trzecia edycja Studia Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 23-26 lipca. Nie będzie to jedyny projekt skierowany do młodych twórców. Chcemy otworzyć drogę do kariery filmowej wszystkim adeptom tej sztuki poprzez specjalny konkurs, który będzie służył wsparciu i promocji młodych utalentowanych polskich twórców, a którego szczegóły podamy już wkrótce. Tradycyjnie w klubie muzycznym festiwalu Muzeum Miejskim w Arsenale na czas trwania festiwalu stanie także scena muzyczna T-Mobile. Zagrają na niej, m.in., laureaci specjalnej edycji konkursu dla debiutujących artystów „Zrób Głośniej!”, który będzie ogłoszony na portalu T-Mobile Music.

Zaangażowanie PTC we wrocławskie wydarzenie to także wsparcie technologiczne festiwalu. T-Mobile razem ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty tworzy zintegrowany i intuicyjny system informacyjny, który umożliwia zarządzanie rezerwacjami, głosowanie, dostęp do opisów filmów wprost z telefonu komórkowego za pomocą dedykowanej aplikacji bądź SMS. Nowa aplikacja powstanie na telefony z systemem iOS, Android i WindowPhone7 i będzie dostępna w maju.

Internetowa sprzedaż karnetów festiwalowych na 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty rozpocznie się 23 marca na stronie internetowej festiwalu www.nowehoryzonty.pl

Źródło: T-Mobile

Wojtek Konopa, wyświetlono 3439 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum