Blog BazaTelefonów.pl
 

Młodzież chętniej zrezygnuje z seksu, telewizji i alkoholu niż z telefonu komórkowego

Ciekawostki, Inne 2012-04-26 12:33

Z wyników opublikowanego wczoraj sondażu Instytutu Forsa możemy się dowiedzieć, że młodzież w Niemczech jest bardziej skłonna zrezygnować z seksu, telewizji i alkoholu niż z telefonu komórkowego. Postawę taką wykazują przede wszystkim dziewczęta, które nie wyobrażają sobie życia nawet przez tydzień bez komórki.

 

Prawie dwie trzecie ankietowanych nastolatków zrezygnowałoby raczej z oglądania telewizji przez tydzień niż z rozmawiania w tym czasie przez telefon komórkowy. Z kolei 60 % młodych ludzi uznało, że komórka jest dla nich ważniejsza od seksu. W gronie kobiet odsetek zwolenniczek tego poglądu był nawet wyższy i wyniósł 70 %.

Jedynie 39 % dziewcząt może sobie wyobrazić spędzenie całego tygodnia bez telefonu komórkowego. Wśród mężczyzn odsetek osób uważających, że można przez cały tydzień przeżyć bez komórki, wyniósł ponad 50 %.

Zdecydowana większość młodych ludzi (88 %) przywiązuje większą wagę do korzystania z komórki niż do spożywania alkoholu.

Jak wynika z sondażu, telefony komórkowe oraz smartfony służą nastolatkom przede wszystkim do stałego kontaktowania się z rówieśnikami. Każdy nastolatek nawiązuje codziennie kontakt z co najmniej trzema osobami, zaś co trzeci kontaktuje się z sześcioma znajomymi.

Instytut Badania Opinii Publicznej FORSA – na zlecenie firmy telekomunikacyjnej Congstar z Kolonii – przepytał pod koniec marca sześciuset właścicieli telefonów komórkowych w wieku od 14 do 19 lat.

Źródło: Wirtualnemedia

Piotr Kozub, wyświetlono 3968 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum