Blog BazaTelefonów.pl
 

Elektryczny bolid pod banderą T-Mobile

Ciekawostki, Operatorzy 2012-05-15 15:02

T-Mobile patronuje młodym konstruktorom z Politechniki Śląskiej w wyścigu na zaprojektowanie najbardziej ekologicznego pojazdu. Wystartuje on w międzynarodowych zmaganiach Shell Eco-marathon.

Tylko  dwa dni dzielą nas od startu pierwszego elektrycznego bolidu pod banderą T-Mobile, który weźmie udział w 28. edycji  Shell Eco-marathon. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 17-19 maja w Rotterdamie. Udział w wyścigu jest możliwy dzięki wsparciu T-Mobile, sponsora strategicznego bolidu.

Aby wziąć udział w zawodach Shell Eco-marathon należy zaprojektować oraz zbudować pojazd możliwie najbardziej efektywny pod względem zużytej energii. Tym samym zwycięzcą wyścigu nie będzie pojazd, który jako pierwszy przekroczy linię mety, a ten który zużyje jak najmniej energii, pokonując najdłuższą odległość. Konstrukcji takiego samochodu podjęła się grupa Smart Power, czyli studenci z Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej. Dzięki zaangażowaniu, m.in., Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci T-Mobile, która od lat propaguje „zielone rozwiązania” także w swojej codziennej działalności, studenci będą mogli sprawdzić swój bolid z napędem elektrycznym podczas najbliższego wyścigu. Dla studentów praca przy tym projekcie to także możliwość praktycznego zastosowania wiedzy zdobytej na studiach. W przyszłości wypracowane przez nich rozwiązania mogą zostać wprowadzone do powszechnego użytku.

Shell Eco-marathon  to jedne z bardziej prestiżowych zawodów dla studentów z całego świata. Są to zawody o charakterze globalnym odbywające się corocznie w Ameryce, Europie oraz Azji. Bierze w nich udział ponad 3 tysiące studentów z ponad 27 krajów. W zawodach Shell Eco-marathon można startować w dwóch kategoriach: Prototype – pojazdy charakteryzujące się wysokimi właściwościami aerodynamicznymi oraz najbardziej efektywnym zużyciem paliwa oraz  UrbanConcept – pojazdy o niskim zużyciu paliwa przypominające budową konwencjonalne samochody. Konstruowane pojazdy mogą być wyposażone w dwa rodzaje silników – spalinowe lub elektryczne.

Więcej informacji o projekcie studentów z Politechniki Śląskiej można znaleźć na stronie internetowej www.mkm.polsl.pl

Źródło: T-Mobile

Wojtek Konopa, wyświetlono 3603 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum