Blog BazaTelefonów.pl
 

Ambasador HTC zdobył na rowerze najwyższe szczyty Wielkiej Brytanii i Irlandii

Inne 2012-05-22 11:20

Damian Drobyk, pasjonat dalekich podróży rowerowych, wrócił niedawno z kolejnej wyprawy po najwyższych szczytach Wielkiej Brytanii i Irlandii. Podczas ekspedycji trwającej 47 dni Damian przejechał swoim rowerem ponad 6 tysięcy kilometrów. W samotnej podróży towarzyszyły mu smartfon i tablet HTC.

6 tysięcy kilometrów w 47 dni
Dokładnie 68,3 kilometrów na godzinę – to najwyższa prędkość, jaką udało się osiągnąć Damianowi podczas wyprawy. Chociaż celem ekspedycji nie było bicie rekordów, Ambasador HTC pokonywał dziennie ponad 130 kilometrów, jeżdżąc zarówno po ulicach, szosach czy ścieżkach rowerowych, jak i po bezdrożach i wzgórzach.

– O ile nawigacja po mieście jest stosunkowo łatwa, to odnajdywanie kierunku jazdy na peryferiach jest o wiele większym problemem, dlategokorzystałem z telefonu HTC wyposażonego w GPS, który z powodzeniem pomagał miodnaleźć drogę do celu – mówi Damian.

Przed wisienką na torcie
Zanim Damian rozpoczął zdobywanie upragnionych szczytów, czekała go podróż na Wyspy Brytyjskie, która wiodła z Polski przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Po drodze do listy zdobytych szczytów dołączyły Brocken – najwyższy szczyt gór Harz  w Niemczech,i holenderski Vaalserberg, który znajduje się u zbiegu granic trzech państw.

Wielka Brytania, Irlandia – cel osiągnięty
W czasie wyprawy na Wyspy Damian zdobył koronę Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale także najwyższy szczytna terenie Szkocji–Ben Nevis,o wysokości 1344 metrów nad poziomem morza. Ambasador HTC zobaczył również spory kawałek Anglii. Przejeżdżał m.in. przez Bristol, Liverpool i Londyn.

– Prócz miast zwiedziłem takie wspaniałe miejsca, jak Stonehenge w południowej Anglii, najpiękniejsze hrabstwo w Irlandii, czyli Kerry z jego Carrauntoohil, dolinę Black Valley, półwysep Dingle i część szlaku Ring of Kerry – mówi Damian.

Technologia ułatwia życie
Damianowi w podróży towarzyszyły smartfon oraz tablet HTC. Smartfon zapewniał mu łączność z bliskimi, pomagał odnaleźć drogę, jak również umożliwiał uwiecznienie pięknych widoków doskonałym aparatem fotograficznym. Z tabletu rowerzysta korzystał, pisząc dziennik podróży, który można przeczytać na stronie www.damiandrobyk.pl/WyprawaUK.html

– Telefon HTC uczynił moją podróż łatwiejszą i przyjemniejszą. To nie tylko rozmowy, GPS czy aparat fotograficzny: w smartfonie zainstalowałem na przykład licznik rowerowy i mogłem również za jego pomocą obliczać profil nachylenia tras podjazdów, co jest dla mnie niezwykle ważne– dodaje Damian.

Ambasador HTC

Damian jest Ambasadorem akcji Moja Miejska Przygoda, organizowanej przez HTC. Na stronie www.stylowoprzylapani.pl można przeczytać relacje z jego wypraw i zobaczyć niesamowite zdjęcia wykonane telefonem HTC. Już wkrótce Damian wyrusza w kolejną, jeszcze dalszą i trudniejszą wyprawę zabierając ze sobą smartfon HTC One X, posiadający uznawany za najlepszy aparat fotograficzny ze wszystkich smartfonów dostępnych na rynku.Będziemy informować na bieżąco o przebiegu wyprawy i dzielić się z Państwem najpiękniejszymi zdjęciami zrobionymi przez Damiana.

Źródło: HTC

Wojtek Konopa, wyświetlono 3783 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum