Blog BazaTelefonów.pl
 

Eko ładowarka od Sony. Na korbkę

Gadżety 2012-05-28 15:58

Sony CP-A2LAKS – pomysł jest nieco zwariowany, ale jak najbardziej realny. Już wkrótce w Japonii zadebiutuje ładowarka na korbkę, dedykowana między innymi dla telefonów komórkowych.

Trzy minuty kręcenia i mamy minutę rozmowy. Absurd? Poniekąd tak, ale ładowarka na korbkę to urządzenie o charakterze awaryjnym. Sony CP-A2LAKS składa się dwóch elementów: generatora i akumulatora o pojemności 4000 mAh.

Czy to dużo? Technicznie rzecz biorąc korzystając z takiego ogniwa, możemy dwukrotnie do pełna załadować smartfona (większość modeli ma baterie o pojemności 1300-2000 mAh). Akumulator wyposażony jest w dwa wyjścia USB, pozwalający na ładowanie dwóch drobnych gadżetów jednocześnie (5V, 0,75A x 2) lub jednego wymagającego większego natężenia (5V, 1,5A) – choćby komórki, czy odtwarzacza MP3.

Sekcja zasilania, to niewielki ważący zaledwie 45g generator. Kręcąc korbką doładowujemy akumulator - ładowanie gadżetów bezpośrednio nie jest możliwe. Jak podaje Sony, optymalna wydajność wymaga 120 obrotów na minutę.

Akumulator wyposażony jest w dwa wyjścia USB, pozwalający na ładowanie dwóch drobnych gadżetów jednocześnie (5V, 0,75A x 2) lub jednego wymagającego większego natężenia (5V, 1,5A).

Wszystko brzmi wspaniale, niestety ładowarka na korbkę nie jest specjalnie efektywna. Dla wzorcowego smartfonu (Sony Xperia acro HD), trzy minuty kręcenia korbką to minuta rozmowy, pięć minut to minuta korzystania z funkcji multimedialnych. W efekcie ładowarka Sony CP-A2LAKS może co najwyżej służyć jako kryzysowe źródło energii. Trudno sobie wyobrazić kogoś, kto kręci korbką przez sześć godzin, aby naładować do pełni baterię smartfonu.

Pod namioty natomiast jak ulał. Cena takiego gadżetu? Ładowarka Sony CP-A2LAKS została wyceniona na 8000 jenów, czyli ok. 78 euro. Zadebiutuje w Japonii 20 czerwca. Nie wiadomo czy trafi do Europy (to raczej mało prawdopodobne).

Źródło: T-mobile, Sony

Wojtek Konopa, wyświetlono 4600 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum