Blog BazaTelefonów.pl
 

Sport WP.PL – jedna aplikacja, wiele sportowych emocji

Aplikacje 2012-05-31 15:42

Najświeższe informacje sportowe zawsze pod ręką. Wirtualna Polska udostępniła właśnie aplikację Sport WP.PL, z modułami Euro i Ekstraklasa, przeznaczoną na urządzenia z systemem operacyjnym Android.

Wirtualna Polska, po uruchomieniu serwisu euro.wp.pl oraz jego wersji mobilnej na tablety i smartfony, udostępniła właśnie aplikację Sport WP.PL, ze specjalnym modułem Euro, dedykowanym Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej. Za pośrednictwem aplikacji kibice dotrą nie tylko do setek najświeższych informacji z różnych dziedzin sportu: zdjęć, terminarzy, tabel wyników, ale będą mogli też śledzić – w każdym miejscu i o każdej porze – najważniejsze wiadomości z polskich oraz ukraińskich stadionów.

Kompleksowo o sporcie
Aplikacja Sport WP.PL to kompleksowe źródło informacji o wielu dyscyplinach sportowych. Dzięki niej każdy fan piłki nożnej, siatkówki, tenisa, kolarstwa, Formuły 1 czy lekkoatletyki może na bieżąco śledzić doniesienia z różnych imprez i wydarzeń sportowych. Narzędzie daje dostęp m.in. do najważniejszych wiadomości, galerii zdjęć oraz tabeli z wynikami.

Budowa modułowa
Aplikacja została wyposażona w specjalne moduły tematyczne. W tej chwili najważniejszym z nich jest Euro, dzięki któremu piłkarscy kibice będą mieć stały dostęp do najświeższych informacji z polskich i ukraińskich stadionów. Znajdą tam również aktualne terminarze spotkań, sylwetki zawodników, a po starcie mistrzostw, statystyki dotyczące poszczególnych drużyn i graczy oraz tekstowe relacje z meczów – na żywo, dzięki którym kibice dowiedzą się, jak przebiegają zawody i która drużyna ma szansę na zwycięstwo.

Użytkownikom została również udostępniona sekcja Ekstraklasa, z rozbudowanymi tabelami oraz ligowymi statystykami. Ta pozwala m.in. sprawdzić, który zawodnik zdobył najwięcej bramek w sezonie oraz która drużyna gra najefektywniej.

Dzięki budowie modułowej, aplikacja Sport WP.PL szybko może wzbogacać się o nowe elementy i tak, po zakończeniu europejskiego turnieju, planowane jest zastąpienie sekcji Euro innymi, dotyczącymi najważniejszych międzynarodowych imprez sportowych.

– Naszym celem było przygotowanie kompleksowego narzędzia dla wszystkich kibiców i fanów sportowych emocji, stąd m.in. zaimplementowane rozwiązania modułowe oraz przeniesienie wszystkich funkcjonalności Ekstraklasy Live WP.PL do sekcji Ekstraklasa w aplikacji Sport WP.PL. Mamy nadzieję, że nowy produkt spotka się z dobrym przyjęciem użytkowników. Tym bardziej, że zależy nam na stałym rozwoju aplikacji. W przyszłości chcemy wzbogacać ją o nowe funkcjonalności – wyjaśnia Bartosz Czechowicz, Kierownik Projektów w Wirtualnej Polsce.

Aplikacja jest bezpłatna i można ją ściągnąć z Google Play oraz – w najbliższym czasie – z App Store.

Źródło: Wirtualna Polska

Wojtek Konopa, wyświetlono 3995 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum