Blog BazaTelefonów.pl
 

W mBanku triumf smartfonów z Androidem

Aplikacje 2012-06-26 11:42

Obecnie co piąty Polak ma w kieszeni smartfona, a blisko co trzeci klient banku używa go do korzystania z rachunku. Połowę osób logujących się do banku z komórki stanowią klienci mBanku, którzy do tego celu najczęściej wykorzystują aplikację na system Android. Pobrało ją już 100 tys. osób.

Według różnych szacunków rynkowych, w posiadaniu Polaków znajduje się już nawet 7 milionów smartfonów. Zdecydowana większość z nich wyposażona jest w system Android, firmowany przez Google, podczas gdy posiadaczy iPhone’a czy iPada jest w Polsce ok. 400 tys.  

Popularność Androida jako systemu operacyjnego wśród polskich użytkowników smartfonów nie jest więc niespodzianką. Według rankingu Gemius Traffic, liczba odsłon najpopularniejszych witryn za pośrednictwem tego systemu systematycznie wzrasta i obecnie jest blisko dwukrotnie wyższa, niż ta generowana przez użytkowników systemu iOS (ponad 60 mln odsłon Androida vs. 30 mln odsłon iOS w okresie 11-17 czerwca br.).

Podobne tendencje można zaobserwować wśród klientów mBanku, dzięki czemu aplikacja mBanku jest najczęściej pobieraną aplikacją finansową w polskim Google Play. Łącznie z aplikacji mobilnych banku korzysta już 150 tys. osób. Do mBanku w komórce loguje się 50 tys. użytkowników iPhone’ów i iPadów, a z aplikacji przeznaczonej na Androida korzysta obecnie 100 tys. osób.

- W przypadku aplikacji mobilnych kluczowe znaczenie ma nie tylko to, ilu klientów ich używa, ale także sposób, w jaki z nich korzystają, ponieważ wyznacza on kierunek dalszych modyfikacji w ramach tego kanału dostępu.  – tłumaczy Rafał Borkowski, dyrektor departamentu promocji ds. klientów dojrzałych i studentów w mBanku - Obecnie aplikacja w telefonie nie służy wyłącznie do sprawdzenia salda rachunku. Jak wynika z badań (Fiserv, Consumer Trends Survey 2011), na zachodnich rynkach rokrocznie średnio o ok. 10 proc. zmniejsza się liczba osób wyłącznie sprawdzających stan rachunku w telefonie, podczas gdy o ok. 13 proc. rośnie grupa osób przelewających pieniądze czy opłacających rachunki przez komórkę. Dostrzegając ten trend, w mBanku umożliwiliśmy klientom zrealizowanie dowolnego przelewu za pośrednictwem telefonu. – dodaje Borkowski.

Uruchomiony w 2000 roku mBank jest dziś największym bankiem wirtualnym oraz trzecim największym bankiem detalicznym w Polsce, obsługującym blisko 2,8 mln klientów. Od lat marka mBanku pozostaje synonimem bankowości elektronicznej. W niezależnych badaniach i plebiscytach mBank regularnie zdobywa tytuł banku najchętniej polecanego przez klientów w Polsce. W roku 2011 został ogłoszony najbardziej przyjaznym bankiem internetowym w prestiżowym plebiscycie „Przyjazny Bank Newsweeka”. Otrzymał też tytuł „Złotego Banku 2011” w plebiscycie „Złoty Bankier”.

Źródło: mBank

Wojtek Konopa, wyświetlono 3954 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum