Blog BazaTelefonów.pl
 

Mobilne CB od NaviExpert już w wersjach operatorskich

Aplikacje, GPS 2012-07-12 11:35

Zgłaszanie i odbieranie w czasie rzeczywistym informacji o wypadkach, fotoradarach i kontrolach drogowych jest możliwe dzięki mobilnemu CB od NaviExpert. Funkcja jest już dostępna w wersjach operatorskich nawigacji dla urządzeń z systemem Android.

Z  mobilnego CB mogą już korzystać użytkownicy Nawigacji Orange oraz abonenci sieci Play, Plus i T-Mobile. Funkcja działa podobnie jak nadajniki CB radia, tylko bez fonii. Użytkownicy mają do dyspozycji prosty w obsłudze, interaktywny mechanizm pozwalający na zgłaszanie i odbieranie ostrzeżeń od innych kierowców.

CB umożliwia kierowcom zgłaszanie wypadków, fotoradarów, kontroli  drogowych, inspekcji transportu drogowego oraz niebezpiecznych miejsc. Już w chwili zgłoszenia w aplikacji pojawia się ikona z ostrzeżeniem, a informacja w formie graficznej i głosowej jest wysyłana do wszystkich użytkowników NaviExpert  znajdujących się w okolicy.

– Zwłaszcza teraz, szczególnie na trasach prowadzących do popularnych miejscowości wakacyjnych, możemy liczyć na wzmożone kontrole drogowe. Korzystające z potencjału społeczności kierowców CB nie tylko pomoże nam uchronić się przed mandatami, ale także poprawi nasze bezpieczeństwo – tłumaczy Paweł Kozłowski, prezes NaviExpert. I dodaje: – Jak w przypadku wszystkich aplikacji społecznościowych – im więcej osób będzie aktywnie korzystać z aplikacji, tym bardziej będzie ona wartościowa dla użytkowników. Dlatego serdecznie namawiam do tego, by nie tylko stosować się do ostrzeżeń innych kierowców, które pojawiają się na ekranie telefonu podczas podróży, ale także by samodzielnie je zgłaszać.

Z asystentem na pokładzie
Mobilne CB to nie jedyna nowość w najnowszej wersji nawigacji. Użytkownikom wersji brandowanych został oddany do użytku także asystent pasa ruchu. Dzięki niemu kierowca wie wcześniej, jakie pasy są na danym skrzyżowaniu i w jakich kierunkach może się z nich poruszać. Pomoże to użytkownikom nawigacji z wyprzedzeniem podjąć decyzję, który pas zająć, by móc płynnie przejechać przez bardziej skomplikowane skrzyżowania i rozjazdy. Asystent pasa ruchu jest dostępny na drogach krajowych, wojewódzkich oraz na głównych ulicach w największych miastach Polski – m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Trójmieście.

Aby poprawić komfort korzystania z samej aplikacji, w najnowszej wersji uproszczone zostały także ustawienia nawigacji. Większość opcji jest dostępna już z poziomu głównego ekranu, a podstawowa funkcja – czyli nawigowanie do celu – jest uruchamiana za pomocą jednego kliknięcia.

Nawigacja NaviExpert jest dostępna w Orange, Play, Plus i T-Mobile w modelu subskrypcyjnym. Wersje operatorskie są skierowane zarówno do osób, które posiadają abonament, jak i osób korzystających z telefonu na kartę. W tym pierwszym przypadku koszt usługi zostanie dopisany do abonamentu. W przypadku telefonów na kartę koszt usługi zostanie pobrany ze środków na karcie użytkownika. Obecnie u każdego operatora można wypróbować nawigację przynajmniej przez tydzień za darmo.

Źródło: NaviExpert

Wojtek Konopa, wyświetlono 3742 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum