Blog BazaTelefonów.pl
 

China Mobile wybiera firmę Ericsson na partnera w rozwijaniu sieci TD-LTE

Operatorzy, Technologie 2012-07-23 11:11

Spółka China Mobile Hong Kong, podmiot zależny od China Mobile Limited, największego na świecie operatora telefonii komórkowej, wybrała firmę Ericsson na wykonawcę rozbudowy w Hongkongu komercyjnej sieci LTE z technologią TD-LTE (LTE TDD). Ericsson już obecnie jest jedynym dostawcą rozwiązań do sieci LTE FDD spółki China Mobile Hong Kong. Teraz obydwie firmy wspólnie zbudują sieć konwergentną LTE FDD/TDD.

W oparciu o już zainstalowaną sieć LTE FDD firma Ericsson zmodernizuje także dotychczasową sieć Evolved Packet Core (EPC) tego operatora.

Firma China Mobile Hong Kong wprowadziła mobilne usługi przesyłania danych LTE FDD w kwietniu tego roku. Obecnie planuje uruchomienie sieci TD-LTE zgodnej ze standardami 3GPP, która będzie dopełnieniem dotychczasowej sieci LTE FDD. Sieć konwergentna LTE FDD/TDD zostanie uruchomiona już w czwartym kwartale, gdy tylko stanie się dostępna większa liczba urządzeń działających w obydwu trybach.

„Wybraliśmy na partnera w obszarze sieci TD-LTE firmę Ericsson, światowego lidera w dziedzinie technologii LTE” — powiedział Sean Lee, dyrektor generalny China Mobile Hong Kong. „Dzięki partnerstwu z firmą Ericsson i maksymalnemu wykorzystaniu posiadanych zasobów widma zbudujemy konwergentną sieć LTE FDD/TDD, która będzie dawać naszym klientom jeszcze większe możliwości w oparciu o technologie 4G”.

„Umowa ta jest dla firmy Ericsson kolejnym ważnym krokiem, który jeszcze bardziej wzmacnia naszą pozycję lidera w dziedzinie sieci w tym regionie” — powiedział Mats H Olsson, prezes oddziału firmy Ericsson w Chinach i Azji Północno-Wschodniej. „Stale wprowadzamy innowacje w zakresie technologii, usług i projektowania. Pragniemy nadal rozwijać mobilne usługi China Mobile w Hongkongu i rozszerzyć naszą długotrwałą współpracę z tym operatorem”.

Zgodnie z umową, Ericsson zapewni sieć dostępu radiowego TD-LTE, zarządzanie siecią z użyciem narzędzia Ericsson OSS-RC, rozbudowę i modernizację sieci Evolved Packet Core, usługi konsultacyjne i integracji systemów oraz usługi związane w zakresie projektowania, szkolenia i pomocy technicznej.

Firma Ericsson podpisała już 67 umów dotyczących sieci LTE/EPC w 30 krajach na pięciu kontynentach. Komercyjne sieci LTE obsługują obecnie ponad 455 milionów ludzi na całym świecie, z czego 305 milionów jest obsługiwanych przez sieci LTE zbudowane przez firmę Ericsson.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3605 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum