Blog BazaTelefonów.pl
 

Ruckus Wireless dostawcą Wi-Fi w Londynie

Technologie 2012-07-31 07:38

Ruckus Wireless poinformował o wdrożeniu projektu wysokowydajnych mikrokomórek w Londynie, które mają zapewnić wysokiej jakości łącza bezprzewodowe. System zrealizowany został z myślą o wszystkich, którzy będą uczestniczyć w wydarzeniach sportowych związanych z rozpoczętymi Igrzyskami Olimpijskimi.

Projekt będzie dedykowany klientom sieci O2 należącej do jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych w Wielkiej Brytanii i na świecie – Telefonica.

Projekt opiera się na urządzeniach SmartCell 8800 działających już w najbardziej ruchliwych miejscach centralnego Londynu, takich jak Trafalgar Square, Parliament Square, Oxford Street czy Covent Garden. System został wdrożony w celu zapewnienia bezpłatnej, szybkiej i niezawodnej łączności Wi-Fi w czasie Igrzysk Olimpijskich.

Minikomórki SmartCell 8800 to pierwszy system bezprzewodowy klasy operatorskiej, w którym zastosowano opatentowaną technologię obsługującą wiele technologii radiowych, w tym szybki dwupasmowy standard 802.11n Wi-Fi, mikrokomórki 3G/4G oraz bezprzewodowe łącza dosyłowe (backhaul) 5GHz. Dzięki temu sieć O2 poprzez jedno urządzenie może łatwo i ekonomicznie oferować zarówno szybką łączność Wi-Fi, jak i komórkową.

Zależy nam na zapewnieniu klientom komfortowych połączeń wszędzie tam, gdzie ich potrzebują — powiedział Derek McManus, główny dyrektor operacyjny Telefonica UK. — Wprowadzenie mikrokomórek pomaga nam spełnić ich wymagania i doskonale wpisuje się w strategię firmy.

Szybki rozwój mobilnych usług transmisji danych napędzany przez smartfony, laptopy i tablety spowodował takie nasilenie ruchu, że obecnie operatorzy szukają sposobów na lokalne zwiększenie przepustowości sieci. Wi-Fi to atrakcyjna i ekonomiczna opcja. Jak podreśla McManus, system SmartCell został wybrany, ponieważ oferuje on najlepsze rozwiązania dla operatorów Wi-Fi i najbardziej przyszłościową strategię integracji Wi-Fi z istniejącą i przyszłą infrastrukturą komórkową.

Poważną barierą we wdrażaniu minikomórek jest kwestia zasilania i dostępności łączy dosyłowych do lokalizacji, następnie zaś jak najefektywniejsze wykorzystanie technologii bezprzewodowych. Potrzebne są wielofunkcyjne produkty klasy operatorskiej - proste we wdrożeniu, dyskretne i bardzo skalowalne. Właśnie takim produktem jest SmartCell, dzięki czemu został on wybrany przez 02— powiedział Michał Jarski,  Dyrektor Regionalny Ruckus Wireless na Europę Wschodnią.

Technologia mikrokomórek
Minikomórki to zupełnie nowe podejście strukturalne do problemu uzupełniania niedoborów przepustowości w sieciach dostawców usług. Są to miniaturowe stacje bazowe, które łączą licencjonowane i nielicencjonowane technologie radiowe z bezprzewodowymi łączami dosyłowymi, aby dostarczyć sygnał o niższej mocy, który jednak jest znacznie bliżej użytkowników mobilnych. Rezultatem jest lepszy zasięg, jakość głosu i wyższa szybkość transmisji danych.

Ponadto minikomórki umożliwiają operatorom zapewnienie sygnału mobilnego wysokiej jakości tam, gdzie poprzednio było to nieekonomiczne, na przykład w budynkach lub odległych obszarach. Pozwalają też zaspokoić rosnący popyt na mobilną transmisję danych zwiększając przepustowość sieci znacznie niższym kosztem. System Ruckus SmartCell oferuje operatorom wzrost przepustowości za sprawą minikomórek LTE połączonych z punktami dostępowymi Wi-Fi, co ogranicza koszty dzierżawy i łączy dosyłowych. Integracja Wi-Fi i minikomórek LTE w rdzeniu komórkowym pomaga też operatorom zoptymalizować wykorzystanie radiowej sieci dostępowej, co przekłada się na dalszy wzrost wydajności oraz spójne wrażenia abonentów.

Źródło: Ruckus Wireless

Wojtek Konopa, wyświetlono 3561 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum