Blog BazaTelefonów.pl
 

55 tysięcy widzów na półmetku Orange Kino Letnie

Inne, Operatorzy 2012-08-08 08:43

Piąta edycja festiwalu Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane cieszy się ogromną popularnością. Przez pierwszy miesiąc wakacji kino pod gwiazdami zgromadziło ponad 55 tys. widzów. W weekendy filmy można oglądać także w specjalnym Wagonie Filmowym oraz po raz pierwszy w Warszawie, przy Orange Stacji Balon.

Pokazy filmowe na sopockim molo zgromadziły już ponad 30 tys. widzów, a niewiele mniej  - około 25 000 osób - obejrzało filmy w nowej lokalizacji kina letniego w Zakopanem przy Górnej Równi Krupowej. 

Festiwal Orange Kino Letnie to nie tylko projekcje plenerowe, ale także mobilne kino –  weekendowy Wagon Filmowy Orange Kino Letnie dołączony do pociągu  PKP Intercity, który kursuje w każdy weekend wakacji. Pociąg z Wagonem Filmowym przejechał między Sopotem a Zakopanem już 8 razy, a filmy obejrzało w nim ponad tysiąc podróżnych.

Największym zainteresowaniem publiczności festiwalowej cieszą się cykle filmowe "Oscary, Oscary…", "Nie tylko dla facetów”, "Made in Poland" i jak zawsze "Środy z Orange i mega hitem". Jak dotąd największą widownię, we wszystkich kinach plenerowych, zgromadziły tytuły:

  • Kac Vegas w Bangkoku – absolutny rekord, blisko 3 000 widzów
  • Jak zostać królem - ok 3 000 widzów
  • Wyjazd integracyjny  - ok. 2 000 widzów

Seanse rozpoczynają się codziennie tuż po zachodzie słońca. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Pokazom filmów w Sopocie towarzyszy wystawa fotograficzna Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata. Cztery lata inspirujących podróży". Z kolei w Warszawie przed projekcją można skorzystać z jednej z największych  atrakcji miasta, jaką jest lot balonem i podziwiać panoramę Warszawy nawet z wysokości 130 metrów.

Festiwal potrwa jeszcze przez cały sierpień. Przed nami projekcje takich hitów kinowych jak Rzeź, Dwa dni w Paryżu a także polskich produkcji – 80 milinów i Kret. Cały czas trwa Plebiscyt Publiczności na najlepszy film festiwalu. Głosować i wygrywać atrakcyjne nagrody można na stronie www.OrangeKinoLetnie.wp.pl

Źródło: Orange

Wojtek Konopa, wyświetlono 3432 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum