Blog BazaTelefonów.pl
 

Odzyskiwanie danych z najnowszych Nokii już możliwe

2012-08-22 13:43

Inżynierowie z laboratorium HDLab opracowali metodę odzyskiwania danych z najnowszych telefonów komórkowych marki Nokia. Dzięki temu możliwe stało się  odzyskanie danych zarówno w przypadku ich skasowania, jak i uszkodzenia mechanicznego.

Opracowana metoda pozwala na odzyskanie danych z najnowszych modeli telefonów fińskiego producenta. Wśród danych, które można odzyskać znajdują się istniejące (gdy mowa o uszkodzeniu mechanicznym) oraz usunięte SMS-y, listy połączeń, lista kontaktów, dane z kalendarza, notatki oraz zdjęcia.

Dotychczasowe trudności przy odczytywaniu pamięci nowszych telefonów Nokia związane były z komponentami użytymi w jego wewnętrznej budowie, a konkretnie z układem pamięci, do którego producent nie udostępnił żadnych specyfikacji.
Nowa metoda po raz pierwszy została z powodzeniem zastosowana przy odzyskiwaniu danych z Nokii E52.

- Jest to duży krok w dziedzinie data recovery. Nie słyszeliśmy jak dotąd o firmie, która komercyjnie zajmowałaby się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych mechanicznie telefonów Nokia. Prawdopodobnie jesteśmy jedyną taką firmą w Polsce i jedną z niewielu na świecie– mówi autor metody, Radosław Skrzypczak. – Częstą przyczyną powstania mechanicznego uszkodzenia telefonu jest próba zatarcia śladów pewnych nadużyć przez ich sprawcę. To, że możemy odtworzyć skasowane informacje, nawet z telefonów, które zostały dodatkowo uszkodzone mechanicznie, będzie miało na pewno zastosowanie przede wszystkim w sprawach z dziedziny informatyki śledczej– dodaje Skrzypczak.

Źródło: HDLab

Wojtek Konopa, wyświetlono 3867 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum