Blog BazaTelefonów.pl
 

Jet-Wave-2450 - efektywna komunikacja w zakładzie przemysłowym

Gadżety 2012-08-27 14:34

Skalowalność, prostota obsługi, brak opłat eksploatacyjnych i wysoka przepustowość sprawiają, że szerokopasmowa transmisja danych w sieciach Wi-Fi jest jedną z najczęściej wybieranych technologii komunikacyjnych w przemyśle. Jet-Wave-2450 jest najnowszym urządzeniem do bezprzewodowej komunikacji ethernetowej, którego dostawcą na polskim rynku jest firma Astor.

 

Urządzenia Wi-Fi Astraada Net z serii JET-WAVE-2450 służą do szybkiej, bezprzewodowej transmisji danych w paśmie 2,4 GHz (b/g/n). Pasmo to udostępnia 13 wolnych kanałów radiowych (bez formalności, dodatkowych kosztów, niezależnych od operatorów). Sygnał może być przesyłany online - bez konieczności ograniczania ilości przesyłanych danych, a prędkość transmisji sygnału osiąga 150 Mb/s. Zasięg komunikacji JET-WAVE-2450 może dochodzić do kilku kilometrów.

Elastyczność i łatwość wdrażania oraz reorganizacji sprawiają, że urządzenia te znajdują zastosowanie zarówno w małych, jak i większych sieciach bezprzewodowych.

“Z perspektywy użytkownika, transmisja bezprzewodowa przyczynia się do wyraźnego ograniczenia czasu i kosztów wdrożenia. Wpływa także znacząco na redukcję kosztów eksploatacji poprzez szybkość i elastyczność montażu, dostęp do danych produkcyjnych z urządzeń mobilnych oraz bieżące monitorowanie parametrów procesu. Czynniki tez kolei minimalizują awaryjność urządzeń i skracają czas przestojów.” – tłumaczy Paweł Podsiadło, Menedżer Produktu z firmy ASTOR.

Szerokopasmowa technologia transmisji danych najczęściej znajduje zastosowanie w obszarach: monitoringu wizyjnego, telemetrii, logistyki i zarządzania magazynem, w systemach drogowych oraz dystrybucji energii.

Tryby pracy

Urządzenie może pracować w trybie "jeden do jednego" (P2P) lub w oparciu o jedną stację bazową i kilka podstacji (P2M). W aplikacjach, w których niezbędne jest zwiększenie zasięgu komunikacji można stosować tryb retransmitera sygnału. Urządzenie może również pełnić funkcję routera bezprzewodowego, łączącego urządzenia z odrębnych podsieci. Konfiguracja trybów pracy odbywa się z poziomu strony www, a dzięki przejrzystemu menu jest ona bardzo intuicyjna.

Zabezpieczenia

Ze względu na wymaganą w przemyśle niezawodność i bezpieczeństwo komunikacji, istnieje możliwość ustawienia trybów kodowania, cechujących się najwyższym poziomem bezpieczeństwa: WPA, WPA2 (AES).

Redukcja okablowania

Wykorzystanie technologii PoE (Power over Ethernet) umożliwia przesyłanie danych oraz zasilania urządzenia przy użyciu jednego kabla, dzięki czemu nie ma konieczności prowadzenia oddzielnego okablowania zasilającego.

Przemysłowe wykonanie

Dzięki wysokiej klasie zabezpieczeń IP55, urządzenia te są odporne na działanie pyłu, kurzu oraz wody. Bezpieczne i długie użytkowanie zapewnia także szeroki zakres temperatury w jakim mogą pracować: -20°C do +70°C.

Źródło: OmniPro

Wojtek Konopa, wyświetlono 3351 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum