Blog BazaTelefonów.pl
 

Jak Wi-Fi sprawdza się na wodzie?

Technologie 2012-08-29 08:14

ORACLE TEAM USA, zwycięzca 33. Regat o Puchar Ameryki, który będzie bronił trofeum we wrześniu 2013 r., wybrał Ruckus Wireless na oficjalnego dostawcę technologii Wi-Fi. Katamarany wyścigowe zespołu zostaną wyposażone w szybką bezprzewodową łączność opatentowaną przez Ruckus. Projekt jest jedyną tak zaawansowaną realizacją technologii Wi-Fi   tego rodzaju na świecie.

Na łodziach wyścigowych amerykańskiego zespołu technologia Smart Wi-Fi jest używana do przesyłania danych o wietrze i obciążeniu z czujników do członków załogi wyposażonych w przenośne odbiorniki Wi-Fi. Natychmiastowy dostęp do tych informacji pozwala załodze sterować dwukadłubowcem tak, aby osiągnąć jak największą prędkość żeglugi.

Systemu Wi-Fi używa się również do przekazywania danych zgromadzonych podczas rejsów ćwiczebnych. Zebrane informacje służą szybszemu przeanalizowaniu dokonywanemu przez zespoły projektowe i produkcyjne ORACLE TEAM USA. - Działa to na podobnej zasadzie co podczas wyścigów samochodowych, gdzie dane o stanie samochodu są nieustanie przesyłane do mechaników mogących regulować na bieżąco ustawienia bolidów.– powiedział Michał Jarski, Dyrektor Regionalny Ruckus Wireless na Europe Wschodnią.

- Technologia Wi-Fi była dla nas oczywistym wyborem, ale uzyskanie odpowiedniej szybkości i niezawodności łączy było dotychczas dużym problemem, ponieważ konstrukcje z włókna węglowego tłumią sygnały radiowe. Nasze łodzie pływają z dużą szybkością i są nieustannie zalewane słoną wodą, tradycyjne technologie bezprzewodowe po prostu się nie sprawdzały. Firma Ruckus zapewniła 10-krotny wzrost wydajności w porównaniu z technologią, której używaliśmy do tej pory — zaznaczył Asim Khan, dyrektor ds. systemów informatycznych w ORACLE TEAM USA.

Na pokładzie każdej łodzi wyścigowej ORACLE TEAM USA dane są gromadzone z setek czujników i przetwarzane przez lokalny serwer. Pojedynczy punkt dostępowy Ruckus ZoneFlex 7982 802.11n przesyła następnie te dane do urządzeń Wi-Fi. Pod koniec każdej sesji treningowej za pomocą technologii Ruckus Smart Mesh Wi-Fi przekazuje się gigabajty danych zgromadzonych na łodzi do serwerów ORACLE TEAM USA, które przetwarzają je na użytek zespołów projektowych i testowych. Dzięki urządzeniom Ruckus, załoga ma szybki dostęp do kluczowych informacji, które wpływają na pozycję w wyścigu i pozwalają sprawdzić, jak łódź reaguje na fale lub ciśnienie. Trymerzy mogą  na przykład wyregulować żagle tak, aby skompensować zmiany wiatru oraz obciążenia.

Produkty i technologie Ruckus są również używane w zakładach projektowych i produkcyjnych Oracle Team USA, bazach przy pirsach w San Francisco oraz w ośrodku zespołu w przystani jachtowej.

Źródło: Ruckus Wireless

Wojtek Konopa, wyświetlono 3723 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum