Blog BazaTelefonów.pl
 

Nowa wersja 3.0 aplikacji WeatherPro na iPhone

Aplikacje 2012-10-19 11:43

Nowa wersja 3.0 aplikacji WeatherPro na iPhone wprowadza zupełnie nowe mapy pogodowe, ostrzeżenia i wiele więcej dodatkowych funkcji. Wspaniałe mapy wysokiej rozdzielczości z interaktywnymi ikonami pogodowymi i temperaturami dla miast są teraz dostępne dla wszystkich użytkowników aplikacji WeatherPro na iPhone.

Osoby, które wykupiły abonament Premium mogą również korzystać z zaawansowanych danych, takich jak zdjęcia satelitarne z całego świata, prognostyczne obrazy radarowe ukazujące przemieszczanie się stref opadów oraz dane z systemu detekcji wyładowań atmosferycznych. W odpowiedzi na częste prośby użytkowników aplikacji WeatherPro, wprowadziliśmy nową funkcję – ostrzeżenia. Ostrzeżenia pojawiają się na ekranie prognozy, jeśli prognozowane są ekstremalne warunki i zjawiska pogodowe w dowolnym czasie w ciągu najbliższych trzech dni.

Nowe mapy pogodowe były początkowo wprowadzone w aplikacji WeatherPro na iPada i otrzymały wysokie oceny od użytkowników. Mapy pogodowe w wysokiej rozdzielczości znacznie poprawiają układ i użyteczność zobrazowania globalnego, jak również pozwalają na uzyskanie bardziej szczegółowej informacji o pogodzie. Posiadacze subskrypcji Premium mają dostęp do wielu warstw przedstawiających zaawansowane informacje pogodowe. Wśród tych danych i usług są zdjęcia radarowe dla Europy obrazujące opady z rozróżnieniem na deszcz, deszcz marznący śnieg itd., oraz prognostyczne zdjęcia radarowe tworzone przy użyciu wewnętrznych, profesjonalnych technik prognostycznych opracowanych przez MeteoGroup, zdjęcia satelitarne z całego świata w kanale widzialnym jak i w podczerwieni, prognostyczny rozkład ciśnienia atmosferycznego, temperatury i zachmurzenia oraz dane o wyładowaniach atmosferycznych (przedstawiające wyładowania w Europie z ostatnich 4 godzin).

Często zgłaszane przez użytkowników aplikacji WeatherPro prośby doprowadziły do rozwoju całkowicie nowej funkcji - ostrzeżeń. Funkcja ta uaktywnia się, kiedy ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak silne wiatry, intensywne opady deszczu, niskie lub wysokie temperatury, są prognozowane w ciągu najbliższych trzech dni. Zakładka z ostrzeżeniem pojawia się na ekranie prognozy, a dodatkowo kolory pokazują jaki jest stopień (niski, średni i wysoki)danego ostrzeżenia. Czytelny wykres i opis dostarcza dodatkowych szczegółów. MeteoGroup w dalszym ciągu będzie rozwijało system powiadamiania i inne bardziej zaawansowane funkcje, takie jak usługi push dla ostrzeżeń, których można się spodziewać w najbliższych miesiącach.

Aplikacja WeatherPro na iPhone wersja 3.0wprowadza również nowe funkcje,w tym ulepszony format informacji o prognozie który zawiera: poglądową informację o aktualnej pogodzie,skrót do radaru, dynamiczną krótkoterminową prognozę pogody na najbliższe18 godzin i opcjonalne zestawienia pogody w ciągu dnia i nocy.Inną nową funkcją jest"Moja lokalizacja", która automatycznie dodaje do listy ulubionych lokalizacji miejsce w którym aktualnie znajduje się użytkownik. Gdy włączona jest funkcja "Moja lokalizacja",użytkownik nie musi szukać miejsca w którym się obecnie znajduje, więc jest to bardzo przydatne dla osób, które często podróżują po kraju i za granicą.Dodatkowo w najnowszej wersji aplikacji WeatherPro na iPhona odświeżono wygląd, wprowadzając nowe symbole stanu pogody.Również w tej aktualizacji dodano plakietkę na ikonie "Więcej", która informuje użytkownika, o pojawieniu się nowej wiadomości pogodowej.

Źródło: WeatherPro

Wojtek Konopa, wyświetlono 3890 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum