Blog BazaTelefonów.pl
 

Grupa Allegro otworzyła internetową księgarnię z ebookami

Inne 2012-10-29 14:33

Wystartował nowy serwis Grupy Allegro - ebooki.allegro.pl. Każdy użytkownik będzie mógł nabyć w elektronicznej księgarni upragnionego ebooka w prosty i wygodny sposób, w każdej chwili. A dla wszystkich właścicieli telefonów z Androidem, przygotowana została zupełna nowość na rynku - usługa, dzięki której będzie można kupić upatrzone książki w dowolnym momencie i zapłacić za nie później.

 

Nowoczesny czytelnik kocha książki bez względu na format. Gdy półki nie mieszczą już nowych książek lub czytelnik lubi mieć dostęp do swojego zbioru w każdym miejscu i czasie, sięga właśnie po ebooka. Na początku, użytkownicy będą mogli sięgnąć przede wszystkim po nowości oraz tytuły wydane w ostatnich latach. Będzie można wybierać z prawie 4 tys. dostępnych pozycji.

- Ebooki to uzupełnienie tradycyjnego czytelnictwa i jestem pewny, że w najbliższych latach czeka nas gwałtowny rozwój tego segmentu– komentuje Michał Markowski, dyrektor Działu Rozwoju Grupy Allegro. - Dodatkowo na aplikacji działającej na Androidzie uruchomiliśmy innowacyjną usługę  płatniczą, która bazuje na modelu postpaid. Oznacza to, że klienci będą mogli pobierać książkę, a należność za nią zostanie dopisana się do bilansu konta Allegro. Oczywiście z czasem będziemy wprowadzać usługę na kolejne systemy– dodaje Markowski.

Wszystkie oferowane w serwisie książki są zabezpieczone w sposób bardzo wygodny dla użytkownika - znakiem wodnym. Ebooki pozbawione są uciążliwych zabezpieczeń DRM (Digital Rights Management), dzięki temu użytkownik może kupić i czytać książki na dowolnym urządzeniu. Księgarnia synchronizuje też dane na wszystkich urządzeniach, łącznie z zaznaczeniem strony, na której przerwaliśmy czytanie. Do serwisu można się logować przez platformę Allegro.

Dodatkowo, na profilu Allegro na Facebooku publikowane są kody rabatowe na zakup książek w serwisie. Bon rabatowy otrzyma również każda osoba, która pobierze i zaloguje się w mobilnej aplikacji.

Źródło: Allegro

Wojtek Konopa, wyświetlono 3597 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum