Blog BazaTelefonów.pl
 

Nowe serwisy Wirtualnej Polski na smartfony i tablety

Aplikacje, Internet 2012-10-31 09:55

Wirtualna Polska z nową ofertą dla użytkowników korzystających z serwisów w urządzeniach mobilnych. Portal uruchomił nowe wersje popularnych m-witryn: m.facet.wp.pl, m.ekstraklasa.wp.pl oraz m.f1.wp.pl. Zupełną nowością w portfolio WP.PL są m.konflikty.wp.pl.

Nowe mobilne serwisy Wirtualnej Polski zawierają pełny kontent ze stron źródłowych, przeznaczonych na „tradycyjny”, desktopowy internet: wiadomości, galerie zdjęć, tabele, oraz – w przypadku produktów sportowych – relacje online, wyniki i tabele.

Nowe witryny mobilne  w ofercie Wirtualnej Polski zostały w całości wykonane w technologii HTML5/ CSS3. Dzięki temu maksymalnie wykorzystują możliwości urządzenia, za pomocą którego są wyświetlane – serwis w pełni dopasowuje się do szerokości ekranu.

W smartfonach prezentowany jest widok jednokolumnowy, w tabletach (od 7 cali wzwyż) – w formie dwukolumnowej. Wszystkie nowe serwisy cechują się przejrzystością, a pojawiające się w nim materiały pochodzą z witryn źródłowych – prezentują najnowsze wiadomości, galerie zdjęć, wideo, tabele, wyniki rywalizacji sportowych (w przypadku m.ekstraklasa.wp.pl i m.f1.wp.pl).

– Internauci coraz chętniej i częściej korzystają z internetu mobilnego w telefonach i na tabletach, co bezpośrednio przekłada się na statystyki odwiedzin mobilnych serwisów WP.PL. Z miesiąca na miesiąc odsłony naszych witryn mobile zwiększają swój udział w ogólnej liczbie odsłon, dzięki czemu jesteśmy czołowym serwisem kontentowym w mobilnym WWW. Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera – mówi Paweł Janecki, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek Wirtualnej Polski.

Twórcy serwisów nie zapomnieli również o licznej grupie użytkowników feature phone'ów czyli telefonów nieposiadających ekranów dotykowych i bez systemu operacyjnego. Dla nich serwisy prezentują się adekwatnie do możliwości, które oferują te telefony.

Źródło: WP

Wojtek Konopa, wyświetlono 4078 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum