Blog BazaTelefonów.pl
 

Naklejki do płatności zbliżeniowych w ofercie mBanku i MultiBanku

Gadżety, Inne 2012-10-31 12:16

Nowa karta debetowa mBanku i MultiBanku wymiarami przypomina pudełko zapałek - potrafi jednak więcej.  Zbliżeniowa minikarta służy do dokonywania płatności w systemie PayPass i może być naklejona na dowolny przedmiot – telefon, tablet czy notatnik. Karta wydawana i prowadzona jest bezpłatnie.

MasterCard Debit Naklejka to minikarta debetowa połączona z rachunkiem klienta. Służy ona do dokonywania szybkich transakcji zbliżeniowych (przy transakcjach do 50 zł nie wymagających potwierdzenia kodem PIN). Skorzystać z niej mogą wszyscy indywidualni klienci mBanku i MultiBanku. Karta wydawana jest bezpłatnie na okres dwóch lat. Bank nie pobiera też opłaty za jej używanie.

W Polsce dostępnych jest już blisko 100 tys. terminali  bezstykowych  (czytniki te stanowią ok. 40 proc. wszystkich terminali) oraz ponad 12 mln kart pozwalających na dokonanie transakcji zbliżeniowej.  Stanowi  to około 40 proc. wydanych w naszym kraju kart. Podobny udział „zbliżeniówek” w całym portfelu notowany jest też w mBanku i MultiBanku. 

- O popularności mikropłatności świadczyć może także liczba transakcji dokonywanych przy ich użyciu. W mBanku już co czwarta transakcja kartą debetową odbywa się bezstykowo– mówi Łukasz Adamczyk, ekspert Wydział Produktów Indywidualnych mBanku i MultiBanku. - Teraz zwolennicy tego rozwiązania zyskują dodatkowo funkcjonalny gadżet - minikartę, którą mogą przykleić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu– dodaje.

W  detalu BRE, technologia zbliżeniowa dostępna jest od 2009 roku. W obu bankach bezstykowo płacić można już kartami debetowymi oraz kredytowymi, a w przypadku mBanku także kartami pre-paid, brelokami mPykacz i telefonami komórkowymi wydanymi w sieci Orange lub T-Mobile.

Naklejkę  można zamówić za pośrednictwem systemu transakcyjnego mBanku lub MultiBanku oraz dzwoniąc na infolinię. W przypadku MultiBanku, wniosek o kartę można też złożyć w placówce.

Źródło: Brebank.

Wojtek Konopa, wyświetlono 3633 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum