Blog BazaTelefonów.pl
 

Gear4 prezentuje akcesoria dla iPhone 5

Gadżety 2012-12-07 11:49

iPhone 5 był jedną z najdłużej oczekiwanych premier Apple. Ten popularny smartfon przejść miał prawdziwą rewolucję. Jednym z podstawowych założeń producenta było odchudzenie urządzenia - lżejsza i smuklejsza obudowa, mniejsze karty SIM, a także mniejsze złącze.

Dotychczas wykorzystywane 30-stykowe złącze dokujące zastąpiono cyfrowym, ośmiosygnałowym złączem "Lightning" - mniejszym, ale i bardziej wytrzymałym. Jego dodatkowa zaleta to odwracalność - można go używać w dowolnej orientacji. Zmiana złącza pociągnęła za sobą również konieczność przystosowania do niego ładowarek i stacji dokujących. Firma Gear4, największy w Europie partner Apple, jako pierwsza przygotowała nową linię akcesoriów ze złączem "Lightning", które umożliwić mają wygodne ładowanie iPhone'ów 5  - w domu, w biurze czy w samochodzie.

Nowa linia akcesoriów "Lightning" zatwierdzonych przez Apple składa się z mikroładowarek z wtyczkami dostosowanymi do standardów krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Australii, z ładowarki samochodowej oraz ze stacji dokującej.

Nowe mikroładowarki Gear4 idealnie nadają się do użytku w domu czy w biurze. Wyposażone zostały w kabel o długości 75 cm. Ich niewielkie wymiary i waga sprawiają, że przechowywanie czy przenoszenie ich jest wygodne i niekłopotliwe. Ich moc wyjściowa wynosi 1A. Wszystkie modele wykonane zostały z białego tworzywa w stylistyce nawiązującej do designu wykorzystywanego przez firmę Apple.

Ładowarka samochodowa "Lightning", podobnie jak ładowarki domowe, posiada kabel o długości 0,75 m oraz moc o natężeniu 1A. Do jej zasilenia potrzebna jest moc na poziomie 10-18C.

Zarówno mikroładowarki, jak i ładowarka samochodowa  pozwalają na podłączenie nie tylko iPhone'a 5, ale też innych urządzeń Apple wyposażonych w nowe złącze - iPoda touch 5. generacji, iPoda nano 7. generacji oraz iPada mini.

W linii najnowszych akcesoriów od Gear4 znalazła się również stacja dokująca dostosowana do złącza "Lightning". Stacja posiada niewielkie, kompaktowe wymiary. Wyposażona została w kabel mini USB o długości 40 cm, który pozwala nie tylko na ładowanie iPhone'a, ale również na wygodną i szybką synchronizację zdjęć, muzyki i innych danych z komputera. Stacja dokująca przeznaczona jest do współpracy z iPhonem 5 oraz iPodem touch 5. generacji.

Nowa linia akcesoriów "Lightning" dostępna będzie w sprzedaży na początku stycznia 2013 roku. Ich cena wyniesie:

  • Stacja dokująca "Lightning" - 159 zł.
  • Ładowarka samochodowa "Lightning" - 99 zł.
  • Ładowarki domowe (UK/US/EU/ANZ) - 139 zł.

Źródło: Gear4

Wojtek Konopa, wyświetlono 4247 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum