Blog BazaTelefonów.pl
 

Acer rozszerza usługę AcerCloud

Technologie 2013-01-14 11:57

Firma Acer poinformowała, że usługa AcerCloud, dostępna bezpłatnie dla użytkowników sprzętu Acer, współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi w jeszcze większym stopniu ułatwiając przesyłanie plików i multimediów oraz zarządzanie nimi.

Konsumenci mogą teraz przesyłać, pobierać i odtwarzać multimedia oraz inne pliki zapisane na różnorodnych urządzeniach, niezależnie od używanego systemu operacyjnego - Windows, Android lub iOS.

Usługa AcerCloud wykorzystuje wolną przestrzeń dysku twardego komputera jako pamięć masową chmury. Użytkownik po prostu wybiera jeden ze swoich komputerów, jako „komputer chmury”. Wówczas może korzystać z wolnej przestrzeni dyskowej swojego komputera, co gwarantuje bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad pamięcią masową chmury. W odróżnieniu od innych rozwiązań opartych na chmurze, konsumenci nie będą otrzymywać ciągłych przypomnień o przekroczeniu limitu pamięci, zawierających zachętę do opłacenia dodatkowej przestrzeni dyskowej.

„Dzięki usłudze AcerCloud, firma Acer umożliwia bezpłatne przesyłanie plików między najważniejszymi urządzeniami przenośnymi, a tym samym istotnie zwiększa wartość użytkową swojego sprzętu”, powiedział Jim Wong, prezes firmy Acer.  „Usługa AcerCloud pozwala naszym klientom na łatwiejsze zarządzanie wszystkimi plikami, ze wszystkich urządzeń i to niezależnie od systemu operacyjnego.”

Zdalny dostęp oraz bezprzewodowa łączność - zawsze i z każdego miejsca

Użytkownicy mogą też korzystać z nowej aplikacji „Remote Files” (zdalne pliki), która zapewnia bezpośredni dostęp do dowolnego komputera PC, z dowolnego urządzenia. Teraz można dwukierunkowo przesyłać pliki między dowolnymi urządzeniami pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego Android, iOS lub Windows - zarówno w domu, jak i w podróży, poprzez łącze Wi-Fi lub korzystając z telefonii komórkowej.

Inne, udoskonalone funkcje dostępne w ramach usługi AcerCloud:

AcerCloud Docs - łatwe przenoszenie dokumentów
Funkcja AcerCloud Docs jest przydatna dla profesjonalistów, ponieważ pozwala na łatwe wysyłanie dokumentów pakietu Microsoft Office do dowolnego urządzenia z systemem Windows, Android lub iOS. Na przykład, dokument edytowany i zapisany na komputerze PC można przesłać do chmury AcerCloud, dzięki czemu będzie mógł być bezprzewodowo i automatycznie pobrany i wyświetlony na dowolnym urządzeniu. Pliki te będą synchronizowane w chmurze AcerCloud i będą dostępne w niej przez 30 dni od daty ostatniej modyfikacji. Nie ma żadnego ograniczenia przestrzeni dyskowej.

PicStream - natychmiastowe, strumieniowe przesyłanie zdjęć
Dzięki usłudze PicStream konsumenci mogą przesłać wszystkie swoje zdjęcia do dowolnego urządzenia z systemem Windows, Android lub iOS - w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca. Na przykład, można wykonać zdjęcie smartfonem lub tabletem i natychmiast obejrzeć je na innym urządzeniu. Zdjęcia będą synchronizowane w chmurze AcerCloud i będą dostępne w niej przez 30 dni od daty wykonania. Podobnie jak w przypadku dokumentów, nie ma żadnych ograniczeń pojemności przestrzeni dyskowej.

clear.fi - odtwarzanie muzyki i oglądanie zdjęć, w każdym miejscu i na każdym urządzeniu
Dzięki funkcji AcerCloud clear.fi, użytkownik może zarządzać swoimi bibliotekami multimedialnymi z każdego miejsca oraz odtwarzać zawarte w nich pliki na dowolnym urządzeniu. Ponadto, może też zarządzać swoimi zdjęciami zapisanymi na komputerze PC i wyświetlać je na smartfonach i tabletach. Co więcej, wszystkie pliki muzyczne zgromadzone przez użytkownika można przesyłać strumieniowo lub pobierać w celu odtwarzania na dowolnym urządzeniu z systemem Windows, Android lub iOS - niezależnie od miejsca pobytu.

Dostępność

Nowa wersja usługi AcerCloud będzie dostępna w Internecie jako aktualizacja już w styczniu 2013. Ponadto, aplikacja pozwalająca na korzystanie z usługi będzie dostarczana wraz ze wszystkimi konsumenckimi komputerami PC począwszy od 2 kw. 2013 roku.

Źródło: Acer

Wojtek Konopa, wyświetlono 3467 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum