Blog BazaTelefonów.pl
 

Panasonic prezentuje kolejne wytrzymałe tablety serii Toughpad

Gadżety 2013-01-17 16:17

Panasonic zaprezentował dwa nowe modele wzmacnianych tabletów - 10,1-calowy Toughpad FZ-G1 z systemem operacyjnym Windows 8 Pro oraz mniejszy 7-calowy Toughpad JT-B1, działający na Androidzie 4.0. Oba urządzenia charakteryzują się wytrzymałością, mobilnością oraz wysokimi parametrami technicznymi, które umożliwiają wykorzystanie ich nie tylko w biurze czy w domu, ale także w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

Toughpad FZ-G1 to pierwszy tablet Panasonic działający w oparciu o system operacyjny Windows 8 Pro. Cienkie i lekkie urządzenie, ważące niewiele ponad 1 kg, zabezpieczone jest przed działaniem wody i kurzu oraz niskich i wysokich temperatur, umożliwiając pracę w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Tablet wytrzymuje upadek z wysokości do 120 cm, a ekran urządzenia pokryty jest wzmocnionym szkłem, zabezpieczając matrycę podczas pracy. Dotykowy ekran nowego Toughpada o przekątnej 10,1 cala został wyposażony w technologię Dual Touch Input, obsługując maksymalnie 10 aktywnych punktów jednocześnie oraz umożliwiając wykorzystanie elektronicznego rysika do wprowadzania danych do urządzenia. Matryca tabletu charakteryzuje się rozdzielczością Full HD (1920x1200), wysokim kontrastem i jasnością o wartości 800cd/m2. Filtr redukujący odbicie światła oraz technologia IPSα Display, rozwijana wspólnie przez Panasonic i Hitachi, umożliwia wygodne korzystanie z Toughpada nawet w ostrym słońcu.

Swobodę pracy w terenie z Toughpadem FZ-G1 zapewnia pojemna 6-komorowa bateria, dzięki której tablet może działać do 8 godzin bez podłączenia do zasilania sieciowego. Dodatkowa 9-komorowa bateria, którą użytkownik może samodzielnie wymienić, przedłuża pracę urządzenia nawet do 16 godzin. Ponadto tablet wyposażony został w czujnik światła, który zmniejsza zużycie energii dostosowując pracę urządzenia do warunków zewnętrznych. Mobilność Toughpada zwiększają wejścia USB 3.0, technologia Bluetooth® 4.0 oraz moduł Wireless LAN. Użytkownik według własnego zapotrzebowania może wyposażyć urządzenie w dodatkowe porty USB 2.0, czytnik kart Micro SD, port szeregowy i LAN, a także moduł GPS i opcjonalny czytnik Smart Card. Dzięki opcjonalnemu adapterowi, tablet do uzyskania łączności bezprzewodowej może korzystać z zewnętrznej anteny, zamontowanej na przykład na dachu pojazdu. Toughpad FZ-G1 został wyposażony w procesor Intel® Core™ i5-3437U o częstotliwości 1.9GHz (2.9GHz z Intel® Turbo Boost Technology), 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy SSD o pojemności 128GB, z możliwością rozszerzenia do 256GB. W tablecie zamontowane zostały również aparaty o rozdzielczości 1.3 Mpx z przodu i 3 Mpx z tyłu, które służą do tworzenia dokumentacji fotograficznej. Konfigurowalne klawisze na obudowie urządzenia umożliwiają korzystanie z najważniejszych aplikacji i narzędzi poprzez jedno naciśnięcie przycisku.

Drugi z zaprezentowanych Toughpadów stanowi uzupełnienie większego Toughpada FZ-A1. JT-B1 to 7-calowy tablet, działający w oparciu o system operacyjny Android 4.0. Poręczne urządzenie, ważące niewiele ponad pół kilograma, zostało wyposażone w ekran typu multi-touch, umożliwiający kontrolowanie interfejsu czterema palcami jednocześnie. Matryca tabletu o rozdzielczości WSGVA (1024x600) charakteryzuje się dobrą widocznością oraz wysoką jasnością, wynoszącą 500cd/m². Podobnie jak większy model, także Toughpad JT-B1 może pracować w niskich i wysokich temperaturach od -10 do +50 °C oraz zabezpieczony jest przed działaniem wody i kurzu. Urządzenie wytrzymuje również upadek z wysokości do 150 cm. Mobilność Toughpada JT-B1 zapewniają moduły 3G, Bluetooth® 4.0, Wireless LAN oraz komunikacji bliskiego zasięgu NFC (Near Field Communication), który umożliwia bezprzewodowe gromadzenie i wymianę informacji, kontrolę dostępu czy bezkontaktowe dokonywanie płatności. Wymienna bateria urządzenia umożliwia jego pracę przez 8 godzin bez podłączenia do zasilania. Dodatkowo, urządzenie charakteryzuje się otwartą architekturą, która pozwala na tworzenie specjalistycznych akcesoriów, takich jak czytniki kodów kreskowych czy Smart Cards, przez podmioty niezwiązane z Panasonic.

Tablet wyposażony jest w procesor Texas Instruments Ti OMAP™ 4460 o częstotliwości 1.5GHz, 1GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci Flash. Dodatkowo posiada dwa aparaty - przedni ma rozdzielczość 1.3Mpx, natomiast na tylnej ściance urządzenia znalazł się 13-megapikselowy aparat oraz ledowa lampa błyskowa. Ponadto tablet wyposażony został w czujnik światła, który dostosowuje pracę ekranu do warunków otoczenia, zwiększając komfort korzystania z urządzenia w każdych warunkach oświetleniowych oraz umożliwiając mniejsze zużycie energii. Podobnie jak Toughpad FZ-G1, także mniejszy model posiada konfigurowalne przyciski, umożliwiające szybki dostęp do aplikacji i narzędzi.

„Nowe Toughpady FZ-G1 i JT-B1 zostały stworzone z myślą o osobach korzystających z urządzeń mobilnych w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Z tego względu zadbaliśmy nie tylko o podstawowe parametry, takie jak wydajny procesor czy pamięć, ale też o rozwiązania umożliwiające wykorzystanie ich w terenie, czyli moduły komunikacji mobilnej, pojemną baterię, wytrzymałość oraz jasną matrycę, pozwalającą na pracę w każdych warunkach oświetleniowych. Jestem przekonany, że z nowymi tabletami Panasonic mobilni użytkownicy, zyskają pełną swobodę pracy w terenie” - mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.

Wraz z urządzeniami dostępne są również dodatkowe akcesoria, takie jak torby i pokrowce, systemy zasilania oraz uchwyty do montażu na biurkach i wewnątrz pojazdów. W Polsce nowe tablety znajdą się w sprzedaży u Autoryzowanych Partnerów Handlowych Panasonic od marca 2013 roku. Cena Toughpada FZ-G1 będzie zaczynać się od 9 800 zł netto, zaś Toughpada JT-B1 od 3 900 zł netto.

Źródło: Panasonic

Wojtek Konopa, wyświetlono 3648 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum