Blog BazaTelefonów.pl
 

„Bezpieczna zima” z GOPR, Polsat News i Plusem

Operatorzy 2013-01-21 07:55

Dużo śniegu, fajna atmosfera i dobra zabawa, to podstawa udanych ferii zimowych. Oddając się szaleństwu na górskich stokach należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie własnym i innych narciarzy i snowboardzistów. Akcję promującą bezpieczne zachowania zimą na stokach i jazdę w kaskach oraz znajomość numeru ratunkowego w górach 601100300 rozpoczyna Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a wspierać ją będą stacja Polsat News oraz operator sieci Plus.

Przez siedem kolejnych weekendów, od 19 stycznia do 3 marca, na największych i najpopularniejszych stokach narciarskich, na których o bezpieczeństwo odpoczywających dbają ratownicy GOPR, odbędzie się akcja „Bezpieczna zima”, w trakcie której będziemy zachęcać narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach oraz promować bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych i znajomość numeru ratunkowego w górach 601100300. Wspierać ją będą pokazy ratownicze na stokach, nauka pierwszej pomocy, uświadamianie co niesie za sobą złe wyposażenie, jak np. brak kasków, niedopięte buty, czy niewyregulowane narty, oraz czym grozi nieodpowiednie zachowanie na stoku. W trakcie akcji rozdawane będą również materiały edukacyjne oraz wśród dzieci kaski i gogle narciarskie. W każdą sobotę, w kilku wejściach „na żywo”, relacje z akcji przeprowadzać będzie telewizja Polsat News.

Akcji „Bezpieczna Zima” odbędzie się bezpośrednio na siedmiu stokach:

  • 19-20 stycznia - Ustrzyki Dolne,
  • 26-27 stycznia - Czarna Góra,
  • 2-3 lutego – Wierchomla,
  • 9-10 lutego - Jaworzyna Krynicka,
  • 16-17 lutego - Bania Białka Tatrzańska,
  • 23-24 lutego – Zieleniec,
  • 2-3 marca - Góra Żar,

ale wspierać ja będzie kolejnych 43, które będą wyposażone w materiały reklamowe i edukacyjne takie jak plakaty i ulotki.

Plus już od trzynastu lat zaangażowany jest w poprawę bezpieczeństwa w górach poprzez współpracę z służbami ratowniczymi GOPR i TOPR. Najważniejszym elementem tej współpracy jest Zintegrowany System Ratownictwa i numer ratunkowy w górach 601100300. Numer ratunkowy 601100300 działa w całym paśmie polskich gór oraz w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i jest dostępny dla abonentów wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych.

Partnerami tegorocznej „Bezpiecznej zimy” GOPR są Plus, Tauron Polska Energia, Mercedes-Benz, Salomon, GORE, natomiast patronami medialnymi Polsat News, ONET, Dziennik Zachodni, Gazeta Wrocławska, Gazeta Krakowska, GÓRY, naszemiasto.pl, SKI-Panorama, 4outdoor.pl, wspinanie.pl.

Źródło: Plus

Wojtek Konopa, wyświetlono 3936 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum