Blog BazaTelefonów.pl
 

Platforma SerwerSMS.pl zakupiła domenę SMS.pl

Ciekawostki, Internet 2013-02-18 12:26

Platforma SerwerSMS.pl zakupiła domenę SMS.pl za ponad 73 tysiące złotych od medousa.pl. Transakcja została przeprowadzona na Giełdzie Domen nazwa.pl. Według zestawienia sprzedaży domen przygotowanego przez portal CenyDomen.pl jest to najwyższa transakcja na rynku domen w Polsce w tym roku.

W ubiegłym roku tylko jedna domena została sprzedana drożej. Obecnie adres SMS.pl prowadzi do bezpłatnej bramki SMS, ale w przyszłości firma planuje wykorzystać nową domenę do uruchomienia nowych usług.

„Od pewnego czasu obserwowaliśmy rynek domen w Polsce i szukaliśmy domeny, która najlepiej będzie pasowała do naszego nowego pomysłu biznesowego. Zdecydowaliśmy się na zakup tej wyjątkowej domeny, ponieważ trudno sobie wyobrazić lepszy adres do świadczenia usług związanych z komunikacją SMS niż SMS.pl. Inwestycja oznacza podtrzymanie przez naszą firmę pozycji lidera rynku masowej wysyłki SMS w Polsce. Już wkrótce przedstawimy nasze plany biznesowe związane z domeną SMS.pl” – powiedział Artur Sadowski, Menadżer ds. Rozwoju, Platforma www.SerwerSMS.pl

W zestawieniu „100 najdrożej sprzedanych polskich domen wszech czasów” przygotowanym przez portal CenyDomen.pl obejmującym wszystkie transakcje, których wartość została opublikowana w Internecie począwszy od 1.10.2003 roku najnowsza inwestycja Platformy SerwerSMS.pl zostanie sklasyfikowana na 12 pozycji.

„Kupno domeny SMS.pl to kolejny dowód na to, że chwytliwa, łatwa do zapamiętania domena już od dawna nie jest jedynie gustownym dodatkiem. To jedna z przewag konkurencyjnych wpływająca nie tylko na wizerunek firmy, ale na rozwój całego biznesu. Transakcja ta świadczy również o rosnącym potencjale rynku wtórnego domen.” – powiedziała Kalina Pieciun, Dyrektor Działu Marketingu w nazwa.pl

Informacja o zakupie domeny SMS.pl znalazła się w tygodniowym zestawieniu sprzedaży domen DNJournal.com.  W prowadzonej przez ten portal iście domen, które w ubiegłym tygodniu osiągnęły na świecie najwyższą cenę (The DN Journal TOP40) zakup domeny SMS.pl został sklasyfikowany na 20. miejscu. natomiast w zestawieniu Country Code TOP40 jest to trzecia najwyższa transakcja.

Źródło: SerwerSMS.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 3651 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum