Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson dostarcza dostępową sieć transmisyjną dla T-Mobile w Polsce

Internet, Technologie 2013-02-27 10:22

Korzystanie z mobilnego internetu w szybkim tempie zyskuje popularność w Polsce. W 2011 roku z internetu w ten sposób korzystało 55 procent konsumentów, co oznacza stały i znaczący wzrost w stosunku do 20 procent, które korzystały z internetu mobilnego w 2009 roku.

Wzrost liczby użytkowników internetu mobilnego to wyzwanie dla operatorów, którzy muszą zapewnić znacznie większą przepustowość przy jednoczesnym utrzymaniu wydajności sieci. Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) korzystając z rozwiązania firmy Ericsson, jest przygotowana na wyzwania płynące z rosnącego transferu danych w sieciach.

Ericsson dostarcza dla T-Mobile swoje wiodące na rynku produkty – MINI-LINK SP Packet, Ericsson SPO 1400 Packet Optical Tranport oraz system zarządzania siecią IP Transport NMS. T-Mobile uzyska prostą i efektywną kosztowo migrację z sieci typu TDM (ang. Time Division Multiplexing) do wysoce wydajnej sieci pakietowej opartej na MPLS-TP (ang. Multiprotocol Label Switching Transport Profile). Ericsson zapewnia również wdrożenie, wsparcie oraz usługi związane z zarządzaniem częściami zamiennymi.

„PTC, operator marki T-Mobile, jest wyjątkowym partnerem dla firmy Ericsson. Współpracujemy ze sobą od 17 lat. Zmiana dostępowej sieci transmisyjnej zapewnia najwyższą jakość sieci, poprzez proste i skalowalne rozwiązanie. Nasze produkty oferują szybkość i niezawodność oraz potrafią sprostać  oczekiwaniom subskrybentów w obszarze przepustowości łącza i najlepszych możliwych doświadczeń konsumenckich” – powiedział Anders Runevad, prezes  firmy Ericsson w regionie Europy Zachodniej i Środkowej.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3660 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum