Blog BazaTelefonów.pl
 

HUAWEI AirSharing - komunikacja w chmurze

Technologie 2013-03-05 12:02

HUAWEI AirSharing - rozwiązanie pozwalające na wygodne zarządzanie treściami multimedialnymi z poziomu urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, tablety a także z urządzeń domowych. AirSharing pozwala na zarządzanie nimi i wygodne udostępnianie treści multimedialnych w chmurze HUAWEI. Dostęp do funkcji AirSharing zintegrowano w najnowszej odsłonie interfejsu HUAWEI Emotion UI.

Rozwiązanie AirSharing oferuje szereg zaawansowanych funkcji, takich jak natychmiastowa projekcja treści z telefonu komórkowego na telewizorze, czy wygodne udostępnianie gier ze smartfona na tablecie lub ekranie telewizora, dzięki czemu można w łatwy sposób spotęgować wrażenia płynące z korzystania z ulubionych gier. AirSharing ma również praktyczne zastosowanie w biznesie - ogranicza konieczność noszenia ze sobą na spotkania laptopów. Z pomocą AirSharing możliwe jest wyświetlanie zawartości plików na projektorze za pośrednictwem smartfonu poprzez łączność bezprzewodową WiFi.

“AirSharing to nasza najnowsza innowacja, która obok Emotion UI, pozwoli nam się wyróżnić a naszym klientom zapewni jeszcze większą wygodę. Już niedługo planujemy udostępnienie AirSharing także zewnętrznym dostawcom kontentu, a także programistom. Da to naszym klientom jeszcze więcej korzyści płynących ze zintegrowanego świata inteligentnej komunikacji" - powiedział Richar Yu, CEO HUAWEI Consumer Business Group.

Dzięki wykorzystaniu treści pochodzących od zewnętrznych dostawców i licencjonowanych twórców, AirSharing zapewni klientom HUAWEI dostęp do bardziej interaktywnej i bogatszej bazy wysokiej jakości filmów, muzyki i innych multimediów. Usługa AirSharing jest aktywowana z poziomu interfejsu Emotion UI, preinstalowanego obecnie w wybranych smartfonach i tabletach HUAWEI, m.in. HUAWEI Ascend P2, D2 i Mate. Interfejs HUAWEI Emotion UI pracuje na systemie Android 4.1, ułatwiając użytkownikom obsługę i nawigację oraz pozwalając na personalizację ustawień i funkcji w zależności od indywidualnych potrzeb. Funkcja UniHome łączy ekran startowy z menu głównym, a rozwiązanie MeWidget, umożliwia wydajniejsze wykorzystanie przestrzeni ekranu dzięki scaleniu wszystkich potrzebnych informacji i funkcji w obrębie pojedynczego, spersonalizowanego widgetu. Emotion UI oferuje bogatą bibliotekę stylów graficznych do pobrania online, natomiast tapety tematyczne robią fantastyczne wrażenie dzięki zabawnym, interaktywnym animacjom przejść między ekranami, które można w wygodny sposób zmienić potrząsając telefonem. Do klasycznego zestawu zabezpieczeń ekranu startowego dodano też funkcję rozpoznawania rysów twarzy, co podnosi poziom bezpieczeństwa i podkreśla wyjątkowy charakter telefonu jako urządzenia osobistego.

Emotion UI wyposażony jest także w funkcje zarządzania wykorzystaniem sieci, automatycznego tworzeniem czarnych list i blokowania wybranych numerów, okresowego czyszczenia systemu i pamięci cache, a także zamykania programów pozostających w uśpieniu, ochrony przed wirusami, ochrony prywatności, zarządzania oprogramowaniem i wiele innych.

Źródło: Huawei

Wojtek Konopa, wyświetlono 3233 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum