Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson poszerza ofertę rozwiązań dla sieci IP czwartej generacji

Internet 2013-03-22 10:39

Na odbywającym się w Paryżu kongresie MPLS & Ethernet World Congress firma Ericsson przedstawiła dwie istotne zmiany w swojej ofercie rozwiązań do sieci IP czwartej generacji: opracowany samodzielnie zaawansowany układ ASIC przetwarzający ruch sieciowy (w urządzeniu Ericsson SNP 4000) oraz wprowadzenie systemu operacyjnego Ericsson IP Operating System jako wspólnej platformy dla całej oferty urządzeń do sieci IP.

 

Ericsson SNP 4000 oferuje zaawansowane możliwości przetwarzania pakietów z układem ASIC zawierającym tysiące rdzeni procesorowych. W ten sposób można tworzyć produkty skalujące się od 100 Gb/s aż do 1 Tb/s, obsługujące nawet miliony abonentów. Nowatorska, hiperwątkowa architektura RTC działająca na systemie Linux z pełną obsługą opartych na licencji GNU narzędzi tworzonych w języku C/C++ sprawi, że SNP 4000 wyznaczy nowe standardy szybkości działania i sprawności energetycznej na rynku produktów do sieci IP.

System operacyjny Ericsson IP Operating System, obecnie działający na flagowej rodzinie routerów usługowych SSR 8000, będzie obsługiwać wszystkie produkty firmy Ericsson związane z siecią IP. Na kongresie można było zapoznać się z urządzeniami MINI-LINK SP 415 oraz MINI-LINK SP 420 działającymi pod kontrolą tego właśnie systemu operacyjnego.

„Informacje przekazane dziś przez firmę Ericsson są zdecydowanie warte uwagi” — powiedział Michael Howard, główny analityk w firmie Infonetics Research, zajmujący się sieciami klasy operatorskiej. „Szybki rozwój inteligentnych urządzeń i spersonalizowanych usług stawia przed operatorami telekomunikacyjnymi ogromne wyzwania związane z koniecznością zapewnienia bardzo dużej przepustowości przy jednoczesnym oferowaniu złożonych usług. Chociaż sieci SDN usługodawców w dużej mierze upraszczają takie sprawy, jak dynamiczne łączenie usług w łańcuchy (ang. service chaining), będą one nadal polegać na ruchu pakietowym. Jestem przekonany, że usługodawcy będą żywotnie zainteresowani możliwościami oferowanymi przez SNP 4000 z tego względu, że wykorzystana została nowa architektura hiperwątkowa z tysiącami «wątków sprzętowych RTC», czy inaczej «rdzeni». To pierwsze rozwiązanie w branży oferujące tak wiele rdzeni. Umożliwi to wprowadzenie choćby separowania czy wirtualizacji usług, co można wykorzystać do jednoczesnego obsługiwania wielu aplikacji intensywnie korzystających z sieci”.

„Od roku 2011, kiedy po raz pierwszy nakreśliliśmy wizję sieci IP czwartej generacji, nieustannie inwestowaliśmy w rozwój naszej oferty rozwiązań IP, aby umożliwić naszym klientom tworzenie sieci, które nie tylko zapewnią klientom końcowym doskonałą jakość korzystania z usług, ale też umożliwią wykorzystanie nowych możliwości przychodowych w epoce coraz większego ruchu związanego ze strumieniowym przesyłaniem obrazu oraz z aplikacjami «chmurowymi» oraz OTT” — powiedział Jan Häglund, szef działu rozwiązań IP i komunikacji szerokopasmowej w firmie Ericsson. „Wspólny system operacyjny i wydajne przetwarzanie pakietów to kolejne kroki na drodze do wprowadzenia bardziej zaawansowanej architektury sieci SDN dla usługodawców, która odegra kluczową rolę w dalszym rozwoju sieci IP czwartej generacji. SNP 4000 wyznacza nową jakość, ponieważ oferuje dziesięciokrotnie szybsze przetwarzanie i dwukrotnie wyższą sprawność energetyczną w porównaniu z produktami konkurencji”.

Firma Ericsson uczestniczy w odbywających się w dniach od 19 do 22 marca w Paryżu kongresach MPLS & Ethernet World Congress i V6 World Congress oraz w szczycie SDN Summit 2013 (wszystkie imprezy dzielą wspólną lokalizację). W dniu 21 marca firmy Ericsson i Telstra poprowadzą wspólną sesję na szczycie SDN Summit. Zapraszamy na stoisko nr 105, gdzie odbędzie się demonstracja urządzenia SNP 4000 oraz przykładowych zastosowań sieci SDN dla usługodawców na polu zwirtualizowanych sieci agregacyjnych (ang. Virtualized Aggregation Networks) oraz dynamicznego łączenia usług w łańcuchy.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3400 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum