Blog BazaTelefonów.pl
 

Ponad 50 fałszywych zgłoszeń na numer alarmowy

Inne 2013-04-02 10:38

Osiem nieletnich mieszkanek Opolszczyzny wykonało ponad 50 fałszywych zgłoszeń na numery alarmowe. Dziewczyny w wieku 14-17 lat łączyły się z operatorami linii alarmowej 112 i blokując linię informowały o niezaistniałych zdarzeniach. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny.

18 marca tego roku do Komendy Miejskiej Policji w Opolu wpłynęło zawiadomienie dotyczące fałszywych zgłoszeń na numer alarmowy 112 w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu. Opolscy policjanci rozpoczęli działania.

Funkcjonariusze ustalili, że z telefonu komórkowego bez karty wykonanych zostało łącznie 55 fałszywych połączeń na linię alarmową. Nieznane osoby przekazując informację o nieprawdziwych zdarzeniach kilkadziesiąt razy wprowadziły lub próbowały wprowadzić w błąd operatorów linii alarmowej - Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu, dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, dyspozytora medycznego Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego oraz dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu i Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Na podstawie analizy zgromadzonego materiału i przesłuchania świadków policjanci ustalili osoby odpowiedzialne za ten czyn. Okazały się nimi mieszkanki województwa opolskiego w wieku 14-17 lat. W obecności rodziców i opiekunów dziewczyny złożyły wyjaśnienia i przyznały się do udziału w niezgodnych z prawem działaniach.

Policjanci ustalili, że nieletnie na przełomie lutego i marca tego roku wspólnie i w porozumieniu, w różnych konfiguracjach osobowych dzwoniły na numer alarmowy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika również, że fałszywe zgłoszenia wykonywane były z jednej z placówek na terenie Nysy. Policjanci zabezpieczyli pięć telefonów komórkowych, z których prawdopodobnie wykonywane były połączenia.

Teraz zebrany materiał przekazany zostanie do sądu rodzinnego i nieletnich. To on zdecyduje o dalszym losie nieletnich mieszkanek Opolszczyzny

Źródło: KWP w Opolu

Wojtek Konopa, wyświetlono 3425 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum