Blog BazaTelefonów.pl
 

205 milionów odsłon mobilnych serwisów wp.pl

Inne 2013-04-05 09:37

W marcu 2013 roku serwisy mobilne Wirtualnej Polski przekroczyły próg 200 milionów odsłon. Portal zainwestował w sektor mobile już w 2007 roku, a od września 2011 nieprzerwanie stoi na czele m-stawki.

Według Aegis Media i Hypermedia Isobar w minionym roku już 5,5 miliona Polaków regularnie korzystało z sieci w telefonie. Nie ma wątpliwości; liczba ta będzie dynamicznie rosła. Ruch w mobile’u napędzają, oczywiście, smartfony. Szacuje się, że z końcem 2013 roku urządzeń tych będzie w naszym kraju 13 milionów. Próg ‘100 milionów odsłon serwisów mobilnych’ przekroczono z początkiem 2012 roku, teraz, w ciągu 12 miesięcy, WP zanotowało ich aż 205 milionów.

O tym, jak dynamicznie rozwija się ten sektor WP.PL świadczy m.in. porównanie liczby odsłon serwisów mobilnych Wirtualnej Polski rok do roku – to wzrost aż o 94%.

Mobile jest dla WP.PL jednym z kluczowych obszarów. Spółka rozwija zarówno mobilne wersje przeglądarkowe serwisów, systematycznie wdrażając w nich technologie HTML5 i CSS, jak też aplikacje.

Użytkownicy mają w tej chwili do dyspozycji 30 serwisów mobilnych WP.PL, m.in. Wiadomości, Sport, Kobieta, Facet, Tech, Film, WP.TV. Tylko w pierwszym kwartale 2013 r. w m-portfolio Wirtualnej Polski pojawiły się dwie nowe m-witryny, m.babol.pl i m.nasygnale.pl.

W tym czasie całkowitej przebudowie poddano też m.in. serwisy m.wiadomosci.wp.pl, m.kobieta.wp.pl, m.pogoda.wp.pl, m.muzyka.wp.pl.

WP.PL udostępnia ponadto 19 aplikacji mobilnych na cztery systemy operacyjne – Android, iOS, WP7 oraz Symbian. Liczba pobrań aplikacji WP.PL przekroczyła dotąd 1,78 miliona.

Źródło: Wirtualna Polska

Wojtek Konopa, wyświetlono 3439 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum