Blog BazaTelefonów.pl
 

Zmodernizowana sieć obejmuje już połowę Polski.

Operatorzy 2013-04-15 14:43

Już 3000 stacji bazowych zostało wymienionych w ramach trwającego od maja 2012 roku projektu modernizacji i budowy sieci współdzielonych.

 

Dotychczas zmodernizowana sieć, którą T-Mobile sukcesywnie uruchamia na terenie kolejnych miejscowości obejmuje ponad 35% populacji kraju i ponad 47% powierzchni Polski. W wyniku przeprowadzanych prac w znaczącym stopniu
poprawiony został zasięg zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, a co za tym idzie – klienci uzyskują znacznie lepszą jakość połączeń, oraz szybszy Internet mobilny, w którego zasięgu znajduje się blisko 80% populacji. Testy prowadzone na zmodernizowanych obszarach wskazują, że średnie prędkości przesyłania danych wzrosły tam nawet kilkukrotnie, przy jednoczesnym wzroście ilości transmitowanych danych przez użytkowników średnio o 43%.

Do tej pory prace modernizacyjne zostały zakończone, m.in. w Szczecinie, Kielcach, Malborku, Zielonej Górze, Olsztynie, Elblągu, Sanoku, Bielsko-Białej, Przemyślu, Rzeszowie i Lesznie.

Obecnie prace trwają m.in., w Augustowie, Bielsku Podlaskim, Leżajsku, Łańcucie, Grudziądzu, Siemiatyczach, Toruniu, Nowym Targu i Lublinie.

Na 2013 rok zaplanowane zostały prace modernizacyjne w większości największych miast Polski i ich aglomeracjach. Zgodnie z przyjętym harmonogramem do końca roku zostanie zmodernizowanych kolejnych 4500 stacji. Zakończenie całego projektu planowane jest na rok 2014, a całkowita łączna liczba stacji w sieciach współdzielonych wyniesie 10 000.

Źródło: T-Mobile

Wojtek Konopa, wyświetlono 3827 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum