Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson modernizuje sieć Orange we Francji

Operatorzy 2013-04-23 10:30

Jako jeden z kluczowych dostawców technologii dla spółki Orange, firma Ericsson rozpoczęła w czerwcu roku 2012 modernizację sieci tego operatora poprzez wdrażanie w niej technologii 4G/LTE. Aby poprawić jakość usług i przepustowość sieci Orange, Ericsson instaluje w niej swoje radiowe stacje bazowe RBS 6000 obsługujące standardy 2G/3G/4G, co pozwoli zapewnić lepszą obsługę abonentów na terenie Wielkiego Paryża, a także w południowo-zachodnich i północno-wschodnich regionach Francji.

Franck Bouétard, szef firmy Ericsson we Francji, powiedział: „Szybkie tempo wdrażania technologii 4G w sieci Orange dowodzi, że firma Ericsson jest w stanie wesprzeć tego klienta w osiąganiu jego celów strategicznych. Udostępnia mu dodatkowe moce niezbędne do zarządzania wzrostem ruchu danych, podnosząc jednocześnie jakość obsługi. Zespoły firmy Ericsson dokładają wszelkich starań, aby umożliwić operatorowi sieci Orange osiągnięcie celów związanych z wdrażaniem usług 4G w roku 2013”.

Równolegle z realizacją programu wdrażania sieci LTE firma Ericsson modernizuje też od roku 2010 istniejące sieci 2G i 3G w ponad 15 tys. lokalizacji w południowo-zachodniej i północno-wschodniej Francji oraz w regionie Paryża. Ericsson utworzył specjalny dział zajmujący się zarządzaniem tymi programami modernizacji i wdrażania, współpracuje też przy ich realizacji z wieloma firmami partnerskimi.

Ericsson jest liderem światowego rynku sprzętu na potrzeby sieci telefonii komórkowej, a jego udziały w tym rynku wyniosły w roku 2012 35%. Udziały spółki w światowym rynku sieci LTE pod względem wielkości dostaw za cały rok 2012 są dwukrotnie większe od udziałów głównej firmy konkurencyjnej.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 3508 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum