Blog BazaTelefonów.pl
 

Sophos Mobile Security App dla Androida

Aplikacje 2013-04-24 11:45

Google Android to najpopularniejszy na świecie system operacyjny dla smartfonów. Według badań firmy ComScore jego udział w rynku tych urządzeń przekracza 50 proc. Wraz z powiększaniem się bazy użytkowników Android jest coraz częstszym celem ataków dokonywanych za pomocą malware i phishingu SMS.

Jak podaje Biuro Ochrony Konsumenta amerykańskiej Federal Trade Commission, już ok. 60 proc. użytkowników telefonów w ciągu ostatniego roku otrzymało co najmniej jedną niechcianą wiadomość tekstową. Około 15 proc. z nich kliknęło w linki zawarte w podejrzanych wiadomościach.

Odpowiadając na rosnącą falę zagrożeń,Sophos, producent kompleksowych zabezpieczeń IT, udostępnił za darmo najnowszą wersję Sophos Mobile Security, pakietu bezpieczeństwa dla systemu Android. Wśród funkcji aplikacji jest m.in. filtr antyspamowy dla wiadomości i połączeń telefonicznych, który blokuje wybrane numery, połączenia z ukrytym ID oraz wiadomości tekstowe zawierające podejrzane adresy URL. Zablokowane połączenia i wiadomości przechowywane są w specjalnym folderze „kwarantanna”, gdzie można bezpiecznie je przejrzeć.

„Użytkownicy ufają własnym urządzeniom, ale zachowanie bezpieczeństwa wymaga czujności”– mówi Chris Hazelton, dyrektor ds. Badań Mobile & Wireless w firmie 451 Research.„Minęły już czasy, kiedy hakerzy rozpowszechniali złośliwe oprogramowanie jedynie za pośrednictwem sklepów z aplikacjami.Obserwujemy wzrost ilości spamu i wiadomości ze złośliwymi adresami URL, wysyłanych bezpośrednio na telefony. Jednocześnie smartfony są kluczowym urządzeniem codziennego użytku, ważniejszym dla życia osobistego i pracy niż komputer osobisty” – dodaje.

„Rozpowszechnianie spamu za pomocą wiadomości SMS nie jest na razie masowe, ale skala zjawiska szybko rośnie. Wielu użytkowników ufa wiadomościom przychodzącym bezpośrednio do ich telefonów bardziej niż e-mailom. Jednocześnie większość z nich nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw wynikających z kliknięcia w link nadesłany SMS-em” – mówi Thomas Lippert, Menadżer Produktu wSophos. „Najnowsza wersja Sophos Mobile Security pozwala użytkownikom w prosty sposób zabezpieczyć się przed SMS – owym phisingiem” – dodaje.         

Sophos Mobile Security dostępny jest w sklepie Google Play. Dodatkowo, pakiet zintegrowany jest z Sophos Mobile Control, flagowym rozwiązaniem  Sophos do zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Źródło: Sophos

Wojtek Konopa, wyświetlono 3591 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum