Blog BazaTelefonów.pl
 

Wideorozmowa z najwyższego szczytu świata?

Ciekawostki, Telefony 2013-05-20 15:13

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii – telefonu HTC One, specjalnego terminala i sieci satelitarnej, Brytyjczyk Daniel Hughes udzielił sieci BBC pierwszego w historii wywiadu wideo prosto ze szczytu Mount Everest.

To przełomowa chwila. Do tej pory zdobywcy najwyższego szczytu świata tweetowali, nawiązywali połączenia telefoniczne, jednak do tej pory nikt nie odbył wideorozmowy – mówi Agata Cichowicz, Marketing Manager HTC Polska. Bardzo się cieszymy, że w tak ważnym momencie Daniel Hughes wykorzystał potencjał HTC One i udowodnił, że dla tego modelu nie ma rzeczy niemożliwych. Zapraszamy do obejrzenia filmu prosto z dachu świata – dodaje. Do nawiązania połączenia zdobywca wykorzystał terminal, do którego zamiast laptopa podłączył smartfon.

W szczytnym celu
Wyprawa Brytyjczyka na najwyższy szczyt świata i wideorozmowa są częścią projektu w ramach którego zbiera on pieniądze na rzecz organizacji Comic Relief. Celem Daniela jest uzbieranie miliona Funtów – w tej chwili zebrane zostały fundusze w wysokości ponad 40 tysięcy Funtów. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że Danielowi uda się zdobyć kolejny szczyt, czyli uzbierać założoną pulę pieniędzy, które trafią do najbardziej potrzebujących w Wielkiej Brytanii i Afryce – mówi Agata Cichowicz.

HTC One – smartfon do zadań specjalnych
Najnowszy flagowy model HTC, HTC One zdobywca nagrody The Best New Mobile Handset, Device or Tablet na Mobile World Congress 2013, wyposażony jest w przełomowy aparat HTC UltraPixel. Nowoczesna technologia sprawia, że robienie zdjęć i nagrywanie filmów za pomocą smartfona nabiera zupełnie nowego znaczenia. Ekran o przekątnej 4.7” Full HD (1080p) jest jasny i odporny na zadrapania, a technologia HTC Boom Sound, zapewnia doznania dźwiękowe najwyższej jakości.

Źródło: HTC

Wojtek Konopa, wyświetlono 3563 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum