Blog BazaTelefonów.pl
 

SMS-owa ochrona przed pożarem

Gadżety 2013-06-04 11:59

Nowoczesny czujnik dymu Firetext wyśle SMS w ciągu maksymalnie 2 minut od wykrycia niebezpieczeństwa. „Top Gadżet” według brytyjskiego dziennika Sunday Times, oprócz standardowej syreny alarmowej, wyśle wiadomości tekstowe do 4 wybranych wcześniej osób.

Nowoczesny system powiadamiania współpracuje ze wszystkimi sieciami komórkowymi, a jego konfiguracja zajmuje zaledwie kilka minut. Firetext – zdobywca zagranicznych nagród w kategorii „Innowacyjność”, dostępny jest również na polskim rynku.

Firetext jest wysokiej jakości optycznym detektorem zaprojektowanym do wykrywania dymu, powstającego w bezpłomieniowym początkowym stadium pożaru. Jego unikalność, chroniona ogólnoświatowym patentem, polega na integracji z modułem GSM umożliwiającym wysyłanie wiadomości SMS. Detekcja dymu na zasadzie rozpraszania światła, gwarantuje szybką i niezawodną reakcję alarmu. Firetext to małe i atrakcyjne urządzenie, które idealnie nadaje się do samodzielnego montażu w 4 prostych krokach. Jest zasilane na standardowe baterie do kupienia w każdym kiosku, nie wymaga więc prowadzenia dodatkowych kabli. Dzięki Firetext szybko dowiesz się o zagrożeniu i wezwiesz pomoc lub odpowiednie służby. 

Przy gwałtownie rosnącej liczbie telefonów komórkowych, rozwiązanie prewencyjne wykorzystujące nowe technologie wydaje być zupełnie naturalne. Obsypany nagrodami Firetext odpowiada na potrzebę mobilnych domowników, poszukujących inteligentnych urządzeń dla domu. W Polsce co roku wybucha ponad 16 000 pożarów. Część z nich powstaje, gdy właściciele są poza domem. Dzięki narzędziom wczesnego ostrzegania, ryzyko nieszczęścia spowodowanego pożarem można zredukować nawet o 40%. Testy produktowe przeprowadzane przez brytyjskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera potwierdzają skuteczność Firetex.

Po wyjściu do pracy często zastanawiam się, czy wyłączyłem wszystkie urządzenia mogące być źródłem pożaru. Jak wielu z nas z obawą zostawiam dom bez opieki. Podobny niepokój towarzyszył Matthew Newmanowi, pomysłodawcy Firetext, który przy okazji wakacji lub służbowych podróży, ciągle zamartwiał się o to, co dzieje się pod jego nieobecność. Nie mógłczerpać radości z wyjazdu. Szukał urządzenia, które wykorzystując technologie mobilne zapewni mu stały kontakt z domem, a w razie zagrożenia natychmiast o nim poinformuje. Kiedy okazało się, że na rynku nie ma takiego rozwiązania, wymyślił własne –  mówi Marcin Łukasik, Kierownik Produktu w firmie GTI.
 
Firetext jest dostępny w Polsce poprzez sklep internetowy www.firetext.pl

Sugerowana cena urządzenia to:

  • 379 zł urządzenie + 20 zł transport (gdy użytkownik zapewnia kartę SIM we własnym zakresie)
  • urządzenie z rocznym pakietem SMS: 479 zł + 20 zł transport (dołączona karta SIM umożliwia wysłanie do 100 SMS miesięcznie, przez rok)

Źródło: GTI

Wojtek Konopa, wyświetlono 3427 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Komentarze naszych użytkowników: (1):
  • Rozumek (80.50.130.xxx) @ 2013-06-13 16:24:

    Fajna sprawa, u nas na osiedlu zdarzały się pożary i chyba się skuszę na taki czujnik. Lepiej wiedzieć wcześniej niż wracać później jak już nie ma w zasadzie do czego wracać. No i w nocy mnie obudzi jakby co.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum