Blog BazaTelefonów.pl
 

Android zmienia punkt widzenia

Gadżety 2013-06-11 14:25

Gdy się okazało, że w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedano na świecie więcej smartfonów niż telefonów komórkowych, projektanci marki JBL, kojarzonej głównie z nagłaśnianiem kin i wielkich koncertów, zatarli ręce. Właśnie pokazali linię słuchawek, dedykowanych dla smartfonów z Androidem.

Maleńki pilot z mikrofonem, zamontowany na przewodzie modeli J33i, J55i oraz J88i sprawia, że ze stosunkowo prostego urządzenia odsłuchowego przeobrażają się one w ogniwo systemu do komunikacji i rozrywki, współpracujące z najpopularniejszym systemem operacyjnym dla urządzeń przenośnych. Pilot pozwala włączać i wyłączać muzykę i połączenia telefoniczne, a mikrofon - prowadzić rozmowy bez zdejmowania słuchawek. Choć trzeba przyznać, że i same słuchawki, opatrzone srebrnym, tłoczonym znaczkiem JBL, stanowią dla audiofila gratkę nie lada. Ich wyróżnikiem jest nie tylko wysmakowane wzornictwo czy technologia JBL Pure Bass, a co za nią idzie - doskonałe przenoszenie głębokiego i klarownego basu, jakiego konkurencja może tylko pozazdrościć. Pałąk słuchawek nausznych (J55i) i wokółusznych (J88i) skonstruowano jak dla DJ’a - na stalowym zawiasie, umożliwiającym odchylenie zausznicy do 180 stopni. Pozwala to na prowadzenie rozmowy lub kontakt z dźwiękami z ulicy bez odrywania się od ulubionej muzyki. W podstawowym położeniu nausznic słuchawki te stanowią konstrukcję akustycznie zamkniętą, odcinającą użytkownika od odgłosów zewnętrznych. Ich muszle wyściełano miękką skórą, a na zewnątrz, podobnie jak pałąk, wykończono szczotkowaną stalą w kolorze białym lub czarnym.

Model J55a otrzymał przetworniki o średnicy 40 mm, które świetnie sobie radzą z wytwarzaniem klarownego, głębokiego i przestrzennego dźwięku w paśmie częstotliwości 10Hz - 24kHz. Większe przetworniki modeli J88a (o średnicy 50mm) dysponują pasmem 8Hz - 24kHz, które ociera się o granice słyszalności ludzkiego ucha. Przewód obu modeli jest płaski, wykonany z elastomeru i wyposażony we wtyczkę o złoconej końcówce. Można go odłączyć, dzięki czemu się nie plącze, a po włączeniu zablokować przez obrót, co gwarantuje odbiór bez zakłóceń.

Douszny model J33a niewiele ustępuje swoim masywniejszym siostrom. Te niezwykle lekkie, poręczne i wygodne słuchawki o pokrytych niklem przetwornikach o średnicy 9,2 mm wytwarzają zdumiewająco głęboki, potężny i dokładny bas. Gładkie przenoszenie pasma częstotliwości w zakresie 10Hz - 24kHz pozwala wyciągnąć z muzyki każdy detal. W wyposażeniu są trzy pary silikonowych wkładek (w rozmiarach S, M, L) oraz piankowe wkładki Comply™, które dopasowując się do kształtu ucha zapewniają nieporównywalnie wyższy komfort.

Wszystkie modele będą dostępne na polskim rynku od czerwca.

Źródło: JBL

Wojtek Konopa, wyświetlono 3644 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum