Blog BazaTelefonów.pl
 

Measy U2C z kamerą i mikrofonem

Gadżety 2013-06-26 12:13

Measy U2C to prawdopodobnie pierwszy dongle do Smart TV, który został wyposażony w kamerę oraz mikrofon. Model ten posiada także wbudowany moduł Bluetooth, rozszerzający jego funkcjonalność jeżeli chodzi o komunikację z innymi urządzeniami.

Dzięki kamerze o rozdzielczości 2 milionów pikseli oraz mikrofonowi, możliwe jest prowadzenie wideokonferencji na ekranie telewizora, bez potrzeby inwestowania w dodatkowe akcesoria. Moduł Bluetooth pozwala natomiast na podłączenie wszelkiego rodzaju urządzeń. Począwszy od smartfonów, przez głośniki czy zestawy słuchawkowe idąc, skończywszy na urządzeniach wskazujących.

Measy U2C pracuje pod kontrolą dwurdzeniowego procesora RK3066 1,6GHz i systemu Android w wersji 4.1, z dostępem do sklepu Google Play. Oprócz kamerki, mikrofonu i modułu Bluetooth, w odniesieniu do wcześniejszych wersji, posiada większą, bo aż 8-gigabajtową pamięć flash, przeznaczoną na aplikacje i pliki użytkownika.

Model U2C oferuje również kilka unikalnych funkcji, takich jak streming audio-wideo z wykorzystaniem protokołu DLNA czy zdalna kontrola za pomocą każdego smartfona lub tabletu, działającego pod kontrolą Androida.

Komunikacja z siecią odbywa się bezprzewodowo, w standardzie 802.11n. Na niewielkiej obudowie (101,8x39x12,5 mm) znalazło się miejsce dla pełnego portu USB, dodatkowego portu micro-USB, czytnika kart micro-SD, przycisku Reset oraz przycisku Standby.

Measy U2C-D to z kolei stacja dokująca, która pomoże ustawić dongla z wbudowaną kamerą w odpowiedniej pozycji lub rozszerzy funkcjonalność podstawowych modeli, tj. Measy U1A oraz Measy U2A.

Podłączając dongla Measy do uchwytu U2C-D, użytkownik otrzymuje do dyspozycji trzy pełne porty USB oraz czytnik kart SD. Oprócz tego, na urządzeniu znajduje się wyjście HDMI, wejście dla zasilania (do wyboru albo micro-USB, albo wejście dla tradycyjnego zasilacza) oraz wyłącznik.

Źródło: Measy

Wojtek Konopa, wyświetlono 3460 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum