Blog BazaTelefonów.pl
 

NaviExpert z opcją planowania trasy w komputerze

Aplikacje, GPS 2013-07-09 13:42

Przesyłanie punktów z serwisu korkosfera.pl do nawigacji oraz wyszukiwanie użytecznych miejsc wzdłuż trasy – to dwie najważniejsze nowości w kolejnej wersji nawigacji NaviExpert. Wersję 8.3 dla urządzeń z systemem Android można już pobrać ze strony producenta getne.pl, a wkrótce także z marketu Google Play.

Wraz z wydaniem nowej wersji, użytkownicy urządzeń z Androidem mogą przesyłać trasy z serwisu korkosfera.pl do nawigacji NaviExpert i dzielić się nimi z innymi użytkownikami NaviExpert. Funkcja ta sprawdzi się w momencie podróży kilkoma samochodami w te same miejsca. Jak przesłać trasę i podzielić się nią ze znajomymi? Wystarczy wpisać w formularzu znajdującym się na stronie korkosfera.pl punkty docelowe, a system wytyczy między nimi trasę – drogami głównymi lub trasą omijającą korki. Następnie należy wpisać swój numer ID i wysłać plan trasy do aplikacji. Aby podzielić się trasą ze znajomymi, wystarczy podać ich numery ID i wysłać im plan podróży. Trasy Rekomendowana i Najszybsza zarówno w aplikacji jaki i na korkosferze układane są w oparciu o aktualne dane o natężeniu ruchu drogowego. Już wkrótce będzie można wysyłać trasy również wykorzystując adres email podany w aplikacji.

Druga z nowości - wyszukiwanie POI wzdłuż trasy - umożliwi wyszukiwanie miejsc użytkowych znajdujących się po drodze. W trakcie nawigowania, po wybraniu z menu opcji pojawia się funkcja „Wyszukaj wzdłuż trasy”, która zapewnia szybkie przejście do wyszukiwarki. Następnie po wyborze interesującej kategorii i konkretnego wyniku wyszukania, punkt jest dodawany do trasy jako punkt pośredni.

Nowa wersja 8.3 to także zmiany związane z odświeżeniem okien informacyjnych i ikon oraz interfejsem aplikacji. Dodatkowo w wersji 8.3 codzienne układanie trasy będzie jeszcze szybsze, ponieważ modyfikacji uległ ekran główny, z którego zniknęła opcja „Zaplanuj trasę”. Obecnie poprzez opcję „Nawiguj” dostępną na głównym ekranie można zarówno ułożyć szybko trasę z aktualnej pozycji, jak i zaplanować ją zmieniając datę i godzinę rozpoczęcia podróży. Wystarczy zmienić „Ustawienia trasy”. Na głównym ekranie pojawił się również szybki dostęp do ulubionych punktów. Osoby, które nie korzystały jeszcze z nawigacji NaviExpert mogą ją pobrać i przetestować przez tydzień za darmo.

Użytkownicy aplikacji mogą natomiast skorzystać z trwającej na stronie www.naviexpert.pl promocji na zakup abonamentu NaviExpert Polska i Europa 24 miesiące, który można kupić teraz tylko za 120 zł (zamiast 199 zł).

Źródło: NaviExpert

Wojtek Konopa, wyświetlono 3847 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum