Blog BazaTelefonów.pl
 

HUAWEI TP3118S - dwa strumienie audio-wideo Full HD dla wyższej jakości wideokonferencji

Technologie 2013-07-11 13:17

Na naszym rynku, w dystrybucji firmy KONTEL- przedstawiciela VAD HUAWEI w Polsce, jest już dostępne najnowsze rozwiązanie wideokonferencyjne HUAWEI TP3118S, które umożliwia równoczesne przesyłanie dwóch strumieni audio-wideo w jakości Full HD. Dzięki temu uczestnicy wideokonferencji znajdujący się w różnych miejscach na świecie widzą jednocześnie obraz z kamery i prezentację wyświetlaną z komputera prelegenta.

Naturalny przekaz wideo
Żeby uzyskać naturalnej płynności obraz, HUAWEI TP3118S wykorzystuje trzy wysokiej klasy kamery. Dzięki przekazowi jakości Full HD o częstotliwości 60 klatek na sekundę uczestnicy konferencji widzą się na 65-calowym ekranie, tak jakby siedzieli obok siebie w jednym pokoju. Wbudowane w stół konferencyjny 22-calowe, panoramiczne wyświetlacze 16:9 o rozdzielczości 1080p pokazują o 60 proc. większy obraz niż tradycyjne wyświetlacze stosowane dotychczas.    

Przestrzenny dźwięk
System HUAWEI TP3118S korzysta aż z dwunastu odpowiednio rozmieszczonych mikrofonów i szerokopasmowego dźwięku AAC-LD zapewniając najwyższą, dostępną na rynku jakość dźwięku. Osoby biorące udział w spotkaniu mogą usłyszeć nawet cichy szept, dochodzący z każdego miejsca pokoju konferencyjnego.

Rozpowszechnione rozwiązania wideokonferencyjne zapewniają komunikację poprzez prosty przekaz głosu i obrazu. Nowe rozwiązanie HUAWEI zapewnia wyższy poziom wideokonferencji. Wszyscy uczestnicy spotkania widzą się w rzeczywistych rozmiarach, jakby spotkali się twarzą w twarz. TP3118S to sposób na błyskawiczną komunikację w biznesie, która jest znacznie tańsza od podróżowania po świecie. 

Inteligentne zarządzanie i bezpieczeństwo konferencji
HUAWEI TP3118S jest pierwszym na świecie systemem wideokonferencyjnym, który wykorzystuje do zarządzania panel dotykowy oparty na systemie Android. Czytelne ikony umożliwiają łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Można także zarządzać przebiegiem wideokonferencji przez przeglądarkę WWW.

HUAWEI TP3118S wspiera protokół szyfrowania H.235. W połączeniu z mostkami wideokonferencyjnymi i systemami zarządzania zapewnia szyfrowanie połączeń na każdym etapie jego transmisji. Dostęp do konfiguracji urządzenia i ustawień systemowych jest chroniony hasłem administratora, dzięki czemu konferencja jest bezpieczna.

Nowej generacji system HUAWEI TP3118S działa w oparciu o najnowsze standardy komunikacyjne. Współpracuje z wszystkimi typowymi systemami wideokonferencyjnymi HD i SD różnych producentów, wspierającymi protokoły H.323 lub SIP.

Jeżeli w czasie wideokonferencji nastąpi utrata pakietów, spowodowana zajętością łącza, dzięki technologiom SEC (Super Error Concealment) i IRC (Intelligent Rate Control) urządzenia dopasują się do zmieniających się parametrów transmisji i zapewnią najlepszą możliwą jakość przekazu w danym momencie.

Nowe rozwiązanie wideokonferencyjne HUAWEI oparte jest na technologii VME (Video Motion Enhancement) i H.264 HP, dzięki czemu ma niskie zapotrzebowanie na pasmo sieciowe.  

Źródło: Kontel

Wojtek Konopa, wyświetlono 3341 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum