Blog BazaTelefonów.pl
 

Revo Axis XS - młodszy brat Revo Axis w natarciu!

Gadżety 2013-07-29 13:36

C4i wprowadza na polski rynek nowy model designerskiego radia internetowego - Revo Axis XS. To wielofunkcyjne urządzenie zapewni dostęp do rozgłośni radiowych nadających przez Internet, sprawdzi się jako radio DAB/DAB+* lub radio FM z RDS, a także jako odtwarzacz sieciowy audio korzystający z plików muzycznych zgromadzonych na podłączonych do sieci komputerów PC lub Mac. Każdy meloman znajdzie coś dla siebie, zarówno fani tradycyjnej analogowej radiofonii, jak i fanatycy cyfrowej jakości dźwięku.

Radio jest wyposażone w moduł WiFi, który zapewnia bezprzewodową łączność z Internetem i dostęp do olbrzymiego wyboru ponad 30 000 stacji radiowych z całego świata, przejrzyście pogrupowanych według rodzajów muzyki oraz lokalizacji. Bez problemu posłuchasz samby z brazylijskiego radia Caraibas, nowoorleańskiego jazzu lub informacji sportowych na żywo z Nowego Jorku. Bez kosztów subskrypcji, z pominięciem międzynarodowych granic. Nie trzeba słuchać natrętnych, głośnych reklam i „papki” muzycznej serwowanej przez lokalne stacje radiowe. Revo Axis XS umożliwia wybór własnego, oryginalnego radia internetowego. Przykładowo, stacji Polska Stacja Poezja Śpiewana, crooze.fm, Radia Wnet, Polskiego Radia Londyn, BBC czy innej stacji spośród ponad 400 dostępnych polskojęzycznych rozgłośni (w tym wszystkich komercyjnych nadających także w eterze).

Revo Axis XS umożliwia słuchanie radia na żywo, jak i − dzięki funkcji „Listen Again” − na ponowne odsłuchanie audycji nadawanych w sieci w postaci podcastów. Stacje wyświetlane są alfabetycznie lub posortowane według krajów oraz gatunków muzycznych. Ponadto, możliwy jest także wybór z dwóch list: 100 najbardziej popularnych stacji oraz 50 najnowszych stacji serwisu Frontier Silicon, z którego korzysta radio. Istnieje także możliwość wyszukania stacji. Dodatkowo, Revo Axis XS posiada funkcję zapisywania własnych zestawów z ulubionymi rozgłośniami DAB, FM i stacjami internetowymi.

Revo Axis XS zapewnia zarazem możliwość ustawienia dwóch, cyfrowych alarmów z funkcją drzemki. Posiada stację dokującą dla iPhone’a lub iPoda, wejście AUX, które pozwala podłączyć do radia inne zewnętrzne źródło dźwięku oraz wyjście RCA L/R, dające możliwość połączenia z domowym zestawem HiFi. Urządzenie wyposażone jest w 3,5”, kolorowy, dotykowy ekran oraz prosty i przejrzysty interfejs, które sprawiają, że obsługa radia to prawdziwa przyjemność. Revo Axis XS obsługuje wizualizacje transmitowane przez stacje radiofonii cyfrowej (DAB Slideshow oraz RadioVis). W swojej klasie sprzętu wyróżnia się wyjątkowo wysoką jakością dźwięku, posiada wbudowany wzmacniacz klasy D, który produkuje 8W czystego, cyfrowego dźwięku oraz zestaw głośników w obudowie z kanałem bass-reflex, znacznie poprawiających propagację basów w przestrzeni.

Revo AXiS XS umożliwia dostęp do własnej kolekcji muzyki przechowywanej na podłączonym do sieci komputerze PC lub Mac. Wykorzystuje standardowy protokół UPnP, zapewniający pełną integrację z sieciowym sprzętem domowym. Radio obsługuje szeroki zakres kodeków audio, w tym WMA, AAC, FLAC, WAV, MP3, MP2 oraz Real Audio.

W odróżnieniu od poprzedniego modelu Revo Axis, najnowszy produkt XS jest wyposażone w moduł Bluetooth, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie muzyki z telefonu, tabletu, laptopa czy komputera. Co ważne, jakość tak przesyłanej muzyki jest stosunkowo dobra w porównaniu z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku. Revo Axis XS posiada ponadto złącze USB 5V (2000 mA), dzięki któremu możliwe jest ładowanie baterii w mobilnych urządzeniach równolegle podczas streamingu muzyki np. z telefonów, tabletów czy iPada. Sterowanie urządzeniem znacznie ułatwia dostępny w zestawie pilot podczerwieni. Ważną cechą radia jest także możliwość ustawienia menu w języku polskim.

Elegancki design, łatwa obsługa i wielofunkcyjny charakter czynią z radia Revo Axis XS urządzenie, które sprawdzi się w każdym nowoczesnym domu. Revo Axis XS zostało docenione przez zagraniczne media, zdobywając nagrodę Produkt Roku 2012 od magazynu What Hi-Fi.

Cena detaliczna Revo Axis XS wynosi 1139 zł. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją.

* Radio DAB+ nadawane jest w Polsce od ponad 5 lat eksperymentalnie w Warszawie (7 programów: Polskie Radio Program 1, Polskie Radio Program 2, Polskie Radio Program 3, Polskie Radio Program 4, Radio Dla Ciebie, Radio Kielce, Radio Szczecin) oraz w Kielcach.

Źródło: C4i

Wojtek Konopa, wyświetlono 3330 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum