Blog BazaTelefonów.pl
 

Wi-Fi zamiast GPS?

Technologie 2013-08-20 09:32

Spółka Ruckus Wireless, Inc.poinformowała o przejęciu firmy YFind Technologies. Założona w Singapurze firma jest pionierem usługi lokalizacji i analizy ruchu w środowisku, gdzie nie działa GPS.


 

Głównym powodem przejęcia YFind Technologies,była chęć dodania do swojego portfolio usługi lokalizacji, która będzie łączyć autorskie technologie Ruckus Smart Wi-Fi z możliwościami oferowanymi dotychczas przez YFind.Rozwiązania te będą skierowane głównie do przedsiębiorstw, zarządzających obiektami użyteczności publicznej i samorządów.

Najważniejszą usługą firmy YFind jest System Pozycjonowania (YFind Positioning System - YPS). Umożliwia on zmianę budynków posiadających sieć Wi-Fi w inteligentną infrastrukturę, która wyposażona jest w wiele możliwości lokalizacyjnych, takich jak wewnętrzne technologie pozycjonowania, czy aplikacje mobilne ułatwiające użytkownikom nawigację w obiektach wielkopowierzchniowych. YPS zastępuje system GPS, wykorzystywany na otwartych przestrzeniach – tak jak GPS korzysta z satelity do przesyłu danych, tak YPS korzysta z Wi-Fi do precyzyjnego lokalizowania urządzenia mobilnego. System może być wykorzystywany w wielu miejscach takich jak: centra handlowe, lotniska, muzea, szpitale czy szkoły. Doskonale sprawdzi się również w zarządzaniu „inteligentnym miastem”.

„Usługi lokalizacji to obecnie jeden z głównych trendów w dziedzinie IT na całym świecie. Jednak w obszarach gdzie lokalizacja oparta na systemie GPS nie jest możliwa – na przykład w centrum handlowym - pojawia się problem. Dzięki rozwiązaniom YFind i Ruckus zarządzający takimi obiektami zyskują unikatowe informacje na temat swoich klientów i pracowników, na przykład w postaci mapy ich ruchu po określonym terenie. Na lotnisku natomiast taki system może wspomóc działanie służb bezpieczeństwa, które na bieżąco mogą reagować na sytuacje kryzysowe związane z ruchem pasażerów” – mówi Michał Jarski, Dyrektor Regionalny Ruckus Wireless na Europę Wschodnią.

Źródło: Ruckus Wireless

Wojtek Konopa, wyświetlono 3408 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum