Blog BazaTelefonów.pl
 

Bitdefender Mobile najskuteczniejszą tarczą dla smartfona według Komputer Świat

Aplikacje 2013-09-04 15:15

W najnowszym numerze Komputer Świat został opublikowany najnowszy test mobilnych aplikacji antywirusowych dla systemu Android. W tym teście Bitdefender Mobile Security zajął pierwsze miejsce, bijąc na głowę konkurencję pod względem ceny i skuteczności.

Mobilny antywirus producenta Bitdefender wykazał się 100% skutecznością rozpoznawania wirusów i nie wszczął ani jednego fałszywego alarmu przy nieszkodliwych programach. Dodatkowo redakcja wyróżniła produkt jako jeden z najlepszych przy stosunku jakości do ceny.

Test został przeprowadzony przez ekspertów z firmy Av-Test za pomocą aż 2500 aktualnych szkodników przypuścili oni atak na 30 aplikacji antywirusowych. Aktualnie setki tysięcy wirusów zagrażają przede wszystkim smartfonom z Androidem. Wymagają więc one ochrony przed rosnącą falą szkodników.Bitdefender Mobile Security zapewnia, że urządzenie jest wolne od zagrożeń dzięki automatycznemu skanowaniu każdej aplikacji jeszcze przed jej zainstalowaniem. Oczywiście w każdej chwili można uruchomić skanowanie na żądanie, by upewnić się, że wszystkie zainstalowane aplikacje są uznane i bezpieczne. Program pozwala także śledzić wymagane uprawnienia wszystkich aplikacji, wyświetlając informacje, które z nich próbują uzyskać dostęp do Internetu lub wrażliwych danych (kontakty, hasła itp.). Wskazywane jest również oprogramowanie, którego funkcjonowanie może zwiększyć obciążenie rachunku. W pełnej wersji programy funkcja Anti-Theft umożliwia zdalne wykasowanie danych oraz zlokalizowanie smartfona.

Bitdefender opiera się nie tylko na lokalnej bazie definicji wirusów w celu wykrywania złośliwych aplikacji. Wykorzystuje również do tego usługę ochrony antywirusowej w chmurze, by sprawdzać wszystkie programy i nie przepuścić żadnego e-zagrożenia z powodu braku najnowszej aktualizacji. Bitdefender Mobile Security wykorzystuje usługi w chmurze, by ostrzegać o stronach internetowych zawierających malware lub powiązanych z wyłudzaniem informacji.

Pełną wersję programu Bitdefender Mobile Security możemy testować przez 14 dni. Potem program wyłączy wszystkie aktywne funkcje. Wersja premium jest do nabycia w sklepie http://sklep.icorner.pl/produkt/bitdefender-mobile-security-premium-pl-android w cenie 39 zł na 1 rok. Alternatywą dla oprogramowania Bitdefender Mobile Security jest darmowa aplikacja Bitdefender Antivirus Free (do pobrania z Google Play). Nie oferuje jednak ona takich narzędzi jak ochrona przed kradzieżą i niebezpiecznymi stronami internetowymi.

Źródło: Komputer Świat

Wojtek Konopa, wyświetlono 3488 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum