Blog BazaTelefonów.pl
 

Huawei potwierdza swoje zaangażowanie w budowanie pozycji w Europie

Ciekawostki 2013-09-16 11:22

 

13 ośrodków badawczo-rozwojowych w Europie, ponad 800 specjalistów oraz plany kolejnych inwestycji w badania na rynkach europejskich - Huawei, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), podsumowuje swoje dotychczasowe zaangażowanie w działania badawczo-rozwojowe w Europie oraz zapowiada kolejne inwestycje na rynkach Starego Kontynentu. Celem inwestycji prowadzonych przez Huawei jest wyjście naprzeciw ewoluującym potrzebom biznesowym klientów, wsparcie realizacji celów strategicznych Unii Europejskiej w dziedzinie ICT oraz zwiększanie przychodów firmy w Europie i na całym świecie.

 “Huawei przeznacza przynajmniej 10 procent przychodów na inwestycje w działania badawczo-rozwojowe każdego roku” – mówi Renato Lombardi, wiceprezes Europejskiego Centrum Badawczego Huawei. „W 2012 roku zainwestowaliśmy ponad 13 procent globalnych przychodów w działalność centrów R&D (Research& Development), co stanowi jeden z najwyższych nakładów na cele badawczo-rozwojowe wśród firm prywatnych z branży teleinformatycznej. Również nasze inwestycje R&D w Europie nieustannie rosną: w latach 2010-2013 ich łączna wartość podwoiła się i ma się ponownie podwoić w ciągu kolejnych pięciu lat.

Firma Huawei utworzyła 13 ośrodków badawczo-rozwojowych w całej Europie – w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Belgii, Irlandii i we Włoszech. We wszystkich europejskich placówkach firma zatrudnia ponad 800 specjalistów z branży R&D. Europejskie zespoły badawcze Huawei zajmują się takimi obszarami jak urządzenia i oprogramowanie ICT, mikroprocesory, optyczna transmisja danych i sieci bezprzewodowe. 

Do naszych priorytetów należy wspieranie naszych klientów z branży telekomunikacyjnej oraz innych sektorów w radzeniu sobie z rosnącą ilością danych zalewających ich sieci i ograniczaniu poziomu zużycia energii przez urządzenia, na których są one oparte. Dokładamy wszelkich starań, by oferować im najbardziej zaawansowane i wydajne technologie obsługujące coraz większą ilość danych w sieciach mobilnych i stacjonarnych, przy pomocy jak najlepszego oprogramowania” – powiedział Jim Lu, prezes Huawei na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawię. 

Globalny personel R&D Huawei składa się z 70 tys. inżynierów. Ośrodek w Sztokholmie otwarty w 2000 roku był naszym pierwszym laboratorium. Najnowsze placówki otwarto w 2012 i 2013 roku” – dodaje Jim Lu.

KevanWatts, członek Międzynarodowego Komitetu Doradczego Huawei i wiceprzewodniczący HSBC komentuje: „Huawei uważa Europę za swój główny rynek strategiczny i inwestuje na kontynencie, aby zrealizować swoje długofalowe cele”.

"W miarę rozwoju sprzedaży na rynkach międzynarodowych na przełomie nowego tysiąclecia, firma Huawei, podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw, wdrożyła strategię rozproszonych działań sprzyjających innowacjom. Doprowadziło to do powstania wielu ośrodków badawczo-rozwojowych w różnych zakątkach świata, z których każdy skupia się na innym obszarze. Większość placówek R&D Huawei znajduje się w rozwiniętych ośrodkach innowacji i centrach rozwoju.” – tłumaczy Lombardi.

Taka polityka jest podyktowana przez szereg wymogów. Pierwszym z nich jest potrzeba posiadania ośrodków R&D położonych bliżej klientów. Drugim, umiejscowienie laboratoriów w miejscach posiadających rozwinięty ekosystem, zasób wykwalifikowanych specjalistów i istniejące połączenia z uczelniami wyższymi oraz instytucjami i infrastrukturą badawczą. Dlatego też placówki R&D powstały tutaj, w północnej Europie, gdzie istniały już centra rozwoju technologii sieci mobilnych i stacji bazowych, a także urządzeń mobilnych. Z tych samych przyczyn powstały ośrodki badawcze we Włoszech, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii” – mówi Lombardi, dodając że wraz z rosnącą integracją branży ICT, zacieśnia się także współpraca pomiędzy zespołami badawczymi w rozproszonych, wyspecjalizowanych ośrodkach.

 Źródło: Huawei Polska

Mateusz Syzdek, wyświetlono 3102 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum